Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Membranë e papërshkueshme nga uji / POLIURE SPRAY

  • Veshje shtrati me spërkatje me poliure SP1200
  • SP1000.
  • 产品图
  • Veshje shtrati me spërkatje me poliure SP1200
  • SP1000.
  • 产品图

Veshje shtrati me spërkatje me poliure SP1200SP1200 polyurea spray-on explosion-proof elastomer is a two-component coating composed of high-performance resin and hardener. It can form a protective film on the surface of the concrete or steel structure, so as to improve the fire resistance and explosion-proof performance of the protective coating, to prevent explosion, fire and other accidents to damage the substrate. SP1200 has excellent mechanical properties, like good flexibility, good tensile strength, tear strength and elongation, wear resistance and impact resistance, strong anti-corrosion performance, good fire prevention performance, excellent waterproof performance and good heat insulation performance.

Numri i modelit: SP1200

Përbërësi: rrëshirë poliure dhe forcues

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Design use:explosion-proof and impact resistance, mainly used in military vehicles, national defense engineering and construction, drones, helicopters, submarines, warships and other military fields, as well as some civil fields such as engineering machinery, construction, and vehicles

Appearance: Part A is clear liquid, Part B is colored liquid.

Koha e ruajtjes: 6 muaj (Pas periudhës së ruajtjes, mund të kontrollohet sipas artikujve të specifikuar në standardin e produktit. Mund të përdoret akoma nëse plotëson kërkesat teknike.)

Temperatura e ruajtjes: 15℃-30℃

Packaging specification: Part A: 220KG/drum / Part B: 210KG

Paketimi mund të personalizohet sipas kërkesave.

Features produktit

● Absorb the impact energy to slow down the impact force of bullets, single sheets, etc.

● Effective protection against the splashing of metal debris.

● VOC zero emission, environmental protection and no pollution.

● Fast curing speed, continuous spraying does not flow hanging, high construction efficiency.

● Excellent adhesion on metals, composite materials, concrete and other substrates.

● Good low-temperature flexibility.

● Excellent corrosion resistance and chemical resistance.


1717667110466848.png

1717655868956794.png(1)


Parametrat fizikë

JashtëPart A is clear liquid, Part B is colored liquidAdhesion force(steel)/ MPa≥ 10
Përmbajtje e ngurtë≥% 98Fortësia/Bregu D50 5 ±
pjesë1.05 1.3 ~Abrasion resistance(750g/500r)/mg≦ 3
Gel time/ s5-8Impact resistance/kgm2
ProjektindeksArtificial climate aging (2000h)
table dry time/ s8-1030% sulphuric acid (90d)
Rezistenca në tërheqje/Mpa25 3 ±30% hydrochloric acid (90d)
Elongation at break/ %200 50 ±30% sodium hydroxide (90d)
Tear strength/N/mm140 10 ±Saturated sodium chloride (90d)

● Excellent ○ Good


Specifikimi dhe Masat e Ndërtimit

1 Material preparation: if the temperature is lower than 15℃, components A and B should be heated and insulated, and the control viscosity should be less than 2000 cps.

2 Equipment debugging: the high temperature and high pressure collision mixing equipment designated by the company must be used during the construction.

3 Before spraying, check A and B hydraulic materials (2500 ~ 3000 psi). If the hydraulic difference is more than 500 Psi, we must unload the pressure and then restart it for debugging.

4 The metal substrate should be treated to 2.5 grade and coated with special primer. Before construction, ensure the spraying surface is clean, dry, dust free and shiel without spraying; other substrate should be treated according to the actual situation.

5 During the construction, the spray distance control is 50~100cm, and the second shot covers about 40%~60% of the first shot, and the travel speed effectively controls the flow hang.

6 Within 24 hours after the completion of the construction, the heavy object rolling should be avoided.

7 The construction should avoid heavy fog, rain and snow, high temperature and other bad weather.

8 The staff wear good work clothes, gloves, gas masks and other labor protection supplies.

9 The temperature of substrate should be more than 3℃ higher than the dew point.

10 Mix component B thoroughly until fully uniform before construction.

11 The unused materials should be filled with nitrogen and kept sealed.

12 The system is 100% solid content, without including any dilution agent.

13 In the confined space of the construction, good ventilation should be ensured.

Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Veshje shtrati me spërkatje me poliure SP1200

Veshje shtrati me spërkatje me poliure SP1200

Numri i modelit:PS 1200

Komponenti:rrëshirë poliure dhe forcues

Përdorimi i dizajnit:explosion-proof and impact resistance, mainly used in military vehicles, national defense engineering and construction, drones, helicopters, submarines, warships and other military fields, as well as some civil fields such as engineering machinery, construction, and vehicles

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!