Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Membranë e papërshkueshme nga uji / POLIURE SPRAY

  • SP1100.
  • SP1100
  • 信 截图 _20240426175921
  • SP1100.
  • SP1100
  • 信 截图 _20240426175921

Elastomer Hybrid Polyurea SP1100Elastomeri poliure me spërkatje SP1100 është një sistem poliurea me pjekje të shpejtë, i përbërë nga rrëshirë dhe ngurtësues me performancë të lartë, pigment, aditivë të ndryshëm, etj. Është derdhje me spërkatje në vend të elastomerit me performancë të lartë me jetëgjatësi të gjatë shërbimi dhe efikasitet të lartë ndërtimi, i shkëlqyer pronë fizike. Zbatohet në mënyrë perfekte në hidroizolim, kundër korrozionit dhe aplikime të tjera mbrojtëse. Ky sistem është më ekonomik, kështu që aplikimi i SP1100 është më popullor.

Numri i modelit: SP1100

Përbërësi: rrëshirë poliurea dhe agjent shërues

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i dizajnit: projektuar për çati të papërshkueshme nga uji të ndërtesave të avancuara, impiantet industriale, shtresën ndarëse të avullit të ruajtjes së ftohtë, rezervuarin, urën, tunelin, kullën e ftohjes së inxhinierisë nëntokësore dhe termocentralit, pishinën e trajtimit të mbeturinave/ujrave të zeza, akuariumin, dekorimin e rreshtimit të pishinës dhe fushave të tjera.

Pamja: ngjyra mund të modifikohet sipas kërkesave të përdoruesit.

Koha e ruajtjes: 12 muaj (Pas periudhës së ruajtjes, mund të kontrollohet sipas artikujve të specifikuar në standardin e produktit. Mund të përdoret akoma nëse plotëson kërkesat teknike.)

Temperatura e ruajtjes: 15℃-40℃

Specifikimi i paketimit: Pjesa A: 220KG/daulle Pjesa B: 210KG

Paketimi mund të personalizohet sipas kërkesave.

Karakteristikat kryesore

● Shpejtësia e shpejtë e kurimit, fasada, spërkatja e vazhdueshme e sipërfaqes së sipërme nuk rrjedh varur.

● I pandjeshëm ndaj lagështirës dhe temperaturës, me qëndrueshmëri të mirë termike.

● 100% përmbajtje solide, pa VOC, pa ndotje, miqësore me mjedisin.

● Karakteristikat fizike të shkëlqyera dhe ngjitja e nënshtresës së betonit është e mirë.

● Veshje pa tegel, performancë e shkëlqyer e papërshkueshme nga uji.

● Zgjatim i lartë, rezistencë ndaj të nxehtit dhe të ftohtit duke alternuar pa plasaritje.

● Rezistencë e mirë ndaj motit, pa pluhur, pa njollë.


Vetitë fizike në 23℃

Përmbajtje e ngurtë100%Fortësia/Bregu A88
Dendësi1.02±0.05 g/cm3Forca ngjitëse (betoni)2.8MPa
Koha e xhelit15sRezistenca Ndikimi1.5 kg.m
Forca elastike19MPaPapërshkueshmëria0.4 MPa / 120 min
Shkalla e zgjatjes së thyer490%Plakja artificiale e klimës (2000 orë)mirë
Forca e lotit65 KN / mNgjyra Mund të modulohet

Parametrat e mësipërm spërkaten me pistoletë spërkatës GUSMER HXP 3 host & AP në kushte laboratorike, të fiksuara në temperaturën e dhomës dhe testohen pas 7 ditësh.


Specifikimi dhe Masat e Ndërtimit

● Koha e tharjes (25℃): thahet brenda 1 minutë dhe intensiteti i ecjes do të arrihet në 10 minuta.

● Trashësia: 1~20 mm (në varësi të kërkesave të përdoruesit)

● Intervali më i shkurtër i rilyerjes: kohë e pakufizuar; intervali më i gjatë i rilyerjes: më pak se 3 orë.

Trajtimi i nënshtresës: betoni i vjetër duhet të jetë stuko për të riparuar vrimat dhe çarjet. Betoni duhet të jetë plotësisht i thatë (betoni i ri duhet të hidratohet, thahet për 28 ditë), sipërfaqja për të hequr papastërtitë e lirshme, spërkatja 1~2, mbështetja e astarit të mbyllur me çimento, pjekja e astarit dhe më pas spërkatja e konstruksionit.

● Metoda e ndërtimit duhet të përdorë pajisjet e përzierjes me ndikim të temperaturës dhe presionit të lartë të specifikuar nga kompania. Ne nuk garantojmë cilësinë nëse përdoruesi aplikon pajisje të paverifikuara nga ne.


Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Fleta e Sigurisë së SigurisëShkarko

Fleta e Sigurisë së SigurisëShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Elastomer Hybrid Polyurea SP1100

Elastomer Hybrid Polyurea SP1100

Numri i modelit:PS 1100

Komponenti:rrëshirë poliure dhe agjent shërues

Përdorimi i dizajnit:projektuar për çati të papërshkueshme nga uji të ndërtesave të avancuara, impiantet industriale, shtresën ndarëse të avullit të ruajtjes së ftohtë, rezervuarin, urën, tunelin, kullën e ftohjes së inxhinierisë nëntokësore dhe termocentralit, pishinën e trajtimit të mbeturinave/ ujërave të zeza, akuariumin, dekorimin e rreshtimit të pishinës dhe fushave të tjera.

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!