Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Membranë e papërshkueshme nga uji / POLIURE SPRAY

  • Veshje me spërkatje me poliure retardant flakë SP1800
  • SP1000
  • 产品图
  • Veshje me spërkatje me poliure retardant flakë SP1800
  • SP1000
  • 产品图

Veshje me spërkatje me poliure retardant flakë SP1800SP1800 flame-retardant elastic polyurea elastomer is a high performance flame retardant elastomer composed of curing agent, high performance resin, color paste, various additives and other raw materials. It can be sprayed on site. Polyurea flame-retardant elastomer can inhibit or delay combustion and the coating itself is not easy to burn, suitable for the field of waterproof protection with high fire grade.

Numri i modelit: SP1800

Component:polyurea resin and hardener

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Design use:Advanced building waterproof roofs which requires high flame-retardant level, industrial workshop, cold storage steam barrier, reservoir, bridge, tunnel, underground engineering, power station cooling tower, activated sludge tank, aquarium garden, and swimming pool interior decoration.

Appearance: color to be customized.

Koha e ruajtjes: 12 muaj (Pas periudhës së ruajtjes, mund të kontrollohet sipas artikujve të specifikuar në standardin e produktit. Mund të përdoret akoma nëse plotëson kërkesat teknike.)

Temperatura e ruajtjes: 15℃-40℃

Packaging specification: Part A: 220KG/drum / Part B: 210KG

Paketimi mund të personalizohet sipas kërkesave.

Features produktit

● Fast curing speed, spraying on top surface and facade is flowing continuous without stopping.

● Insensitive to moisture and temperature, with good thermal stability.

● 100% solid content, no VOC, no pollution, and Eco-friendly.

● Excellent physical properties, highly adhesion to concrete substrate.

● Seamless coating, excellent waterproof performance.

● High elongation, resistance to cold and heat alternately without cracking.

● Good weather-resistance, no pulverization, no discoloration.

● Good flame-retardant performance, with high physical properties.


1717667110466848.png

1717667203208269.png


Parametrat fizikë

Përmbajtje e ngurtë100%Rezistenca Ndikimi1.5 kg.m
Koha e xhelit10sFlame retardant levelB2
Forca elastike15MPaPapërshkueshmëria0.4mpa/60min
Brokenelongation rate300%Artificial climate agingmirë
Forca e lotit75kn/mNgjyra Customized
Hardness/shore A85-90Dendësi1.02g / cm3
Adhesion force2.5MPa 


Specifikimi dhe Masat e Ndërtimit

Dry time (25℃): shall dry within 1 minute and walking intensity shall be achieved in 10 minutes.

Thickness :1~3mm (depending on user requirements).

Coating interval: shortest time: unlimited; the longest: less than 3hours.

Substrate treatment: all holes and cracks on the old concrete should be repaired with putty. The concrete should be completely dry (the new concrete should be hydration and dried for 28 days), and remove loose impurities on the surface, spray 1~2 times of related cement sealing primer, then spray after the primer curing.

Coating method: must use the specified equipment with high anti-temperature and anti- impact by the company. The loss caused by use of non-specified equipment shall be responsible by yourself.

Koha e aplikimit

Temperatura (℃)102030
Jetëgjatësia në tenxhere (min)403020

Construction dosage: about 0.15kg/m2


Kushtet e ndërtimit

Ambient temperature: 10℃-35℃, Ambient humidity: ≤90%

Temperatura e nënshtresës: duhet të jetë më e madhe se temperatura e pikës së vesës së ajrit 3 ℃ ose më shumë

Agjent pastrues: hollues epoksi

Koha e tharjes dhe intervali i lyerjes

Temperatura (℃)25Open for vehicle traffic (hrs)7
Hapur për trafikun e këmbësorëve (orë)24Thatë për t'u rilyer (orë)12

The above data is for guidance only. The actual drying time/interval time before coating can belonger or shorter depending on the film thickness of the coating, ventilation condition,temperature and humidity, etc.

Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Veshje me spërkatje me poliure retardant flakë SP1800

Veshje me spërkatje me poliure retardant flakë SP1800

Numri i modelit:PS 1800

Komponenti:polyurea resin and hardener

Përdorimi i dizajnit:Advanced building waterproof roofs which requires high flame-retardant level, industrial workshop, cold storage steam barrier, reservoir, bridge, tunnel, underground engineering, power station cooling tower, activated sludge tank, aquarium garden, and swimming pool interior decoration.

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!