Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

PARETIM PA SEKSE

ZGJIDHJE PERFLEX PËR
NDERTIMIT

BËNI ÇDO DETAJ MË TË BUKUR DHE TË INTEGRUAR. IZOLIMI I PASTERISTEVE DHE GJENDJEVE TE TJERA TE PASTA LARG NGJYJET E Pllakave. BËJË MË TË FUNDIT DHE TË QËNDRUESHËM MË TË FORTËSISHËM DHE TË QËNDRUESHËM INSTALIMIN E Pllakave. BËNI ÇDO DETAJ MË TË BUKUR.

BACK

Art në dysheme - Kati i artit poliaspartik dhjetor 06, 2023

A keni parë ndonjëherë një lloj dyshemeje artistike? Duket si pikturë me bojë, si një pikturë e ngjitur në tokë, shumë ëndërrimtare. Ne do t'i hedhim një vështrim të mirë këtij materiali - poliaspartik dysheme arti rrëshirë.


微 信 图片 _20231206100516


Çfarë është dyshemeja e artit poliaspartik?

 

Dyshemeja e artit poliaspartik është një material për tokë dhe mur pa nyje. Karakteristika e tij më e madhe është se mund të ngjitet në çdo bazë dhe mund të bëjë çdo efekt teksture që ju pëlqen duke përdorur një shumëllojshmëri të gjerë ngjyrash për të vizatuar modele të ndryshme, të zbatueshme për mure, dysheme, çati dhe çdo hapësirë ​​tjetër dekorative. Është shumë i përshtatshëm për vende të tilla si vila, klube, hotele, banesa të zakonshme, restorante dhe madje edhe pishina, si dhe mund të përdoret për rinovimin e shtëpive të vjetra.


微 信 图片 _20231206101352


Rrëshira poliaspartike kapërcen të metat e rrëshirës tradicionale, zbukuron performancën artistike të rrëshirës dhe ka një vlerësim dhe kreativitet të lartë. Gjithashtu, procesi i integruar i ujitjes me rrëshirë të derdhur e bën atë super të papërshkueshëm nga uji, antibakterial, kundër rrëshqitjes, rezistent ndaj njollave, kundër ndotjes. Mund të përdoret për mure, dysheme, çati dhe hapësira të tjera dekorative për të ndërtuar një material të ri ose për të mbuluar materialin origjinal të vjetër dekorativ, duke formuar një sipërfaqe të qetë.

 

Për sa i përket vetive fizike, vetë rrëshira poliaspartike ka karakteristika rezistente ndaj konsumit, rezistente ndaj nxehtësisë, rezistente ndaj zjarrit, e papërshkueshme nga uji, rezistente ndaj mykut, rezistente ndaj lagështirës, ​​rezistente ndaj rrëshqitjes, rezistente ndaj ujit dhe të gjitha këto karakteristika mund të plotësojnë nevojat e ndryshimeve klimatike.


Skena e aplikueshme:

Dyshemeja e artit poliaspartik mund të përdoret në mure, dysheme, çati, etj., për të krijuar materiale të reja dekorative ose të veshura të vjetra për të formuar një sipërfaqe të qetë.

 

Rrëshira poliaspartike është shumë e përshtatshme për rinovimin e shtëpive të vjetra dhe e përshtatshme për hapësira dekorative si vila, klube, hotele, rezidenca të zakonshme, restorante dhe deri edhe pishina.

 

Rrëshira poliaspartike mund të personalizohet në stile të ndryshme sipas projektuesit. Mund të zgjidhni të keni teksturë mat, natyrale, me shkëlqim, efekt ndarës, përfundime të lyera me dorë. Të gjitha këto stile mund të futen me guaska, gjethe, fibra optike, foto dhe materiale të tjera.


微 信 图片 _20231206101404


Si të ndërtoni dyshemenë e artit poliaspartik?

 

1. Procesi i ndërtimit

Sondazhi i vendit → pastrimi dhe nivelimi i qasjes → primer → shtrimi i bazës → ngjyra → teknologjia e sipërfaqes → mbrojtja e vendit

 

2. Kushtet dhe kërkesat e ndërtimit

Kërkesat e temperaturës: Siguroni temperaturën konstante të brendshme prej 18-25℃, në mënyrë që të lehtësoni shërimin e rrëshirës.

Kërkesat për lagështinë: lagështia bazë duhet të jetë më pak se 4%, lagështia e brendshme nën 6%.

Kërkesat e bazës: Baza e tokës duhet të nivelohet. Shtresa e papërshkueshme nga uji duhet të aplikohet në katin e parë ose në bodrum. Llaçi i çimentos duhet të jetë çimento i klasës. Sipërfaqja e pllakave qeramike ose e pllakave të mermerit duhet të lustrohet.


tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni