Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / MBUSHJE POLIURETANI PËR KATI

  • Llaç poliuretani me bazë uji - PUR520
  • Llaç poliuretani me bazë uji - PUR520
  • Llaç poliuretani me bazë uji - PUR520
  • Llaç poliuretani me bazë uji - PUR520

Llaç poliuretani me bazë uji - PUR520Një material dyshemeje me performancë të lartë, i përbërë nga poliuretani me bazë uji, cemet, agregat, paste me ngjyra dhe polimere, shtresa e trajtuar ka të gjitha avantazhet e betonit organik dhe inorganik. Është produkt i mbrojtjes mjedisore me bazë uji dhe me pak karbon.

Numri i modelit: PUR520

Përbërësi: poliuretani me bazë uji, çimento, agregat, paste me ngjyra dhe polimere

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i dizajnit: veçanërisht i përshtatshëm në higjienën e ushqimit, korrozionin kimik, nxehtësinë e nxehtë, rrëshqitjen e zhytjes në ujë, ngrirjen në temperaturë të ulët, ngarkesën e rëndë ndikim të fortë në mjedisin ekstrem industrial

Pamja: Pjesa A: lëng i bardhë qumështor/Pjesa B: lëng kafe e lehtë/Pjesa C: agregat/Pjesa D: paste me ngjyrë

Raportet e përdorimit: A:B:C:D = 2.5 : 2.8 : 14.2 : 0.5 raporti masiv

Koha e ruajtjes: Bojë:Muaj 12Agjent kurues: 12 muaj

Temperatura e ruajtjes: 5℃-30℃

Specifikimi i paketimit: A/B/C/D: 20KG

Karakteristikat kryesore

Rezistencë ndaj ngarkesës së rëndë mekanike dhe rezistencë të fortë ndaj goditjeve.

Rezistencë e lartë ndaj konsumit, jetë e gjatë shërbimi deri në 20 ~ 30 vjet.

-40~130℃ rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe të ulët.

Sistemi 9 mm mund të përballojë shpëlarjen e vazhdueshme me ujë të nxehtë.

Sistemi 12 mm mund të përballojë shpëlarjen e vazhdueshme me avull të nxehtë.

Rezistencë e mirë ndaj korrozionit të shumicës së tretësve inorganik dhe organikë, acideve, alkaleve.

Funksioni i shkëlqyeshëm i përshkueshmërisë së avullit të ujit, mund të ngjyhet në ujë për një kohë të gjatë pa shkumë, pa lëkurë.

Emetime shumë të ulëta të VOC, karbon të ulët dhe mbrojtje mjedisore, në përputhje me standardet e ashpra të shëndetit dhe shëndetit.

Performanca e shërimit të shpejtë. 8-12 orë pas shërimit për këmbësorët, 48 orë pas shërimit për drejtimin nën temperaturën e ndërtimit 20℃.


PUR520


Skenarët e Aplikimit

Llaç poliuretani me bazë uji PUR520 është projektuar kryesisht për dysheme me pastërti të lartë, anti-korrozioni dhe rezistente ndaj konsumit, si fabrika e përpunimit të ushqimit, zona e ftohjes dhe ngrirjes, fabrika e qumështit, birraria, punishtja e distilimit, laboratori, impianti i përpunimit kimik, fabrika e pulpës dhe letrës, magazina dhe zona e magazinimit, etj.


PUR520


Parametrat fizikë

Përbërje kimike

Rrëshirë poliol, agjent shërues poliuretani, agregat, paste me ngjyra

Dendësi

Përzierja: ~2.0 kg/L (sipër treguesit e dendësisë janë testuar në një mjedis prej +23 ℃.)

Gjendja në enë

Uniforme dhe pa gunga të forta

Koha e tharjes sipërfaqësore

6 orë / 25 ℃

Koha e tharjes

48 orë / 25 ℃

Forca e lidhjes në tërheqje (1000 g

top çeliku 1 m)

Pa çarje, pa lëkurë

Shore D fortësi

≥ 82 (7 ditë/25℃)

Rezistenca ndaj konsumit (750g, 500r)

0.013g

Rezistencë ndaj ujit (7 ditë)

Nuk lejohet formimi i fshikëzave, nuk lejohet qërimi, ndryshimi i lehtë i ngjyrës

Rezistenca ndaj acideve (10% H2SO4, 2 ditë)

Nuk lejohet formimi i fshikëzave, nuk lejohet qërimi, ndryshimi i lehtë i ngjyrës


Parametrat e ndërtimit

sistem

Produkt

Përdorim

abetare

PUR520

2-3 kg / m2

Pardesyja

PUR520

6-8 kg / m2


Kushtet dhe Kufizimet e Ndërtimit

Raporti i përzierjes

A:B:C:D = 2.5 : 2.8 : 14.2 : 0.5 raporti masiv

Temperatura bazë

+10℃ deri +30℃

mjedis

+10℃ deri +30℃

Lagështia bazë

≤5%

I afërm i ambientit

≤5%

Ndërtimi duhet të kryhet në kushte ajrimi, në mënyrë që tëmoisture në materiali mund të avullohet plotësisht përpara se reaksioni i ndërlidhjes të formojë një film.


Udhëzime ndërtimi

Përzierja A: B: C: D = 2.5: 2.8: 14.2: 0.5

(raporti i peshës)

Koha e trazimit

Përpara përzierjes, përzieni plotësisht përbërësin A (rrëshirë), shtoni komponentin B (kurim agjent) dhe komponenti D (ngjyrapaste) në raporti i specifikuar nën trazim me shpejtësi të ulët Kushtet 300-400 rpm) dhe përziejeni vazhdimisht për rreth 30-40 sekonda derisa të bëhet një përzierje homogjene fituar.Sshtoni pak komponentin C (grumbullohet) duke e trazuar, më pas përziejmë për rreth 2 minuta deri në njëhomogjene përftohet përzierja.

Mjet trazues

Armë elektrike përzierëse

Metoda e ndërtimit

mistri

Trajtimi i sipërfaqes bazë

Kur forca e sipërfaqes së bazës është

jo mirë, sipërfaqja e bazës duhet të jetë

forcohet

Pajisjet/mjetet e pastra

Mjetet dhe pajisjet duhet të jenëcanoi me ujë të pastërimenjehere pas perdorimit.Hpjesët e ardenuara/kuruara duhet të jenëri emocionuar mekanikisht.
Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Llaç poliuretani me bazë uji - PUR520

Llaç poliuretani me bazë uji - PUR520

Numri i modelit:PUR520

Komponenti:poliuretani me bazë uji, cemet, agregat, paste me ngjyra dhe polimere

Përdorimi i dizajnit:veçanërisht i përshtatshëm për higjienën e ushqimit, korrozionin kimik, nxehtësinë e nxehtë, rrëshqitjen e zhytjes në ujë, ngrirjen në temperaturë të ulët, ngarkesën e rëndë ndikim të fortë në mjedisin ekstrem industrial

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!