Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / PASKON POLIASPARTIKE KATI

  • 20KG
  • 10KG
  • 信 截图 _20240429145517
  • 20KG
  • 10KG
  • 信 截图 _20240429145517

Veshje e sipërme vetëniveluese e papërshkueshme nga uji UVR Polyaspartic - ASP2581Agjenti kryesor i rrëshirës aspartike përbëhet nga pigmente dhe mbushëse të ndryshme, aditivë, tretës, etj. Agjenti shërues është izocianat rezistent ndaj motit të modifikuar nga poliestër.

Numri i modelit:ASP2581 (A/B)

Përbërësi: rrëshirë aspartike dhe pigmente dhe mbushës të ndryshëm, agjentë ndihmës, tretës, etj.

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i projektimit: Për hidroizolimin dhe kundër korrozionit të nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina, etj.,)

Pamja: Agjenti kryesor: Të gjitha ngjyrat lëng

Agjent kurues: Të gjitha ngjyrat lëng

Raporti i përdorimit: Larja: A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)

Koha e ruajtjes:Bojë: 1 vit Agjent kurues: 1 vit

Temperatura e ruajtjes: 0℃-30℃

Specifikimi i paketimit: Bojë: 20KG ose 5KG Agjent shërues: 10KG ose 5KG

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Rezistencë e shkëlqyer ndaj motit, pa njollë për 20 vjet

Ngjitje e mirë me primer poliure

Zgjatim i shkëlqyer në pushim

Funksion superior i papërshkueshëm nga uji dhe dekorativ


SHTRESAT E APLIKIMIT

ASP2581 UVR Poliapartike Veshje e sipërme vetë-niveluese e papërshkueshme nga uji: Një shtresë e sipërme që ofron aftësi superiore hidroizoluese.

EPR3101 Pa tretës Primer epoksi (0.15-0.2mm): Një shtresë bazë që siguron ngjitje të fortë me betonin.

Betoni: Shtresa themelore e sistemit të dyshemesë.


2581


SKENART E APLIKIMIT

UVR Polyaspartic i papërshkueshëm nga uji vetë-nivelues i shtresës së sipërme - ASP2581 është i përshtatshëm në mënyrë të shkëlqyer për hidroizolimin dhe kundër korrozionit të nënshtresave të betonit në zona duke përfshirë: bodrume, ura, çati, magazina, garazhe parkimi, doke detare, struktura bregdetare, pishina, zona përreth, oborr të hapur. dhe vendkalimet, etj.


信 截图 _20240429161901


PARAMETRAT FIZIKE

Agjenti kryesor

Agjent shërues

Pamja: Të gjitha ngjyrat e lëngshme

Pamja: Të gjitha ngjyrat e lëngshme

Pika e ndezjes (℃):62

Pika e ndezjes (℃):55

Gravitet specifik(e perzier) (G / cm3): 1.1± 0.05

Viskoziteti (përzierja fillestare në 25°C): 1500-3000 CPS

Shkëlqim: me shkëlqim

Trashësia e filmit të veshjes: Film i thatë:400-600 Film i lagësht: 570-850μm

Shkalla teorike e veshjes:

Vlera teorike: 7 metra katror/Kg/100μm

Vlera aktuale: e lidhur me trajtimin sipërfaqësor, mjedisin e jashtëm, metodën e ndërtimit dhe faktorë të tjerë

Karakteristikat e materialit pas pjekjes

zgjatim

350%

Forca elastike

15MPa

Forca e këputjes N/mm

60

Ngjitja (betoni):

4 MPa

Rezistenca ndaj konsumit (750g/500r, mg)

10


Parametrat e ndërtimit

Raporti i përdorimit:    

Larja: A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)


Koha e aplikimit:

Temperatura ()

5

10

20

30

Jetëgjatësia në tenxhere (minuta)

120

120

90

60


Kushtet e ndërtimit

Temperatura e ambientit: 5℃-30℃, Lagështia e ambientit: ≤85%

Temperatura e nënshtresës: duhet të jetë më e madhe se temperatura e pikës së vesës së ajrit 3 ℃ ose më shumë.

Mënyra e ndërtimit: furçë, rul ose spërkatje

Agjent pastrimi: poliurea poliaspartike hollues standard

Shënim: Ky material ka kërkesa shumë të larta ndërtimi dhe duhet të përdoret vetëm pas trajnimit profesional nga kompania jonë përpara përdorimit.


Koha e tharjes dhe intervali i lyerjes:

Temperatura ()

5

10

20

30

E thatë në prekje (orë)

4

3.5

3

2

E thatë për tu trajtuar (orë)

14

12

10

8


Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Veshje e sipërme vetëniveluese e papërshkueshme nga uji UVR Polyaspartic - ASP2581

Veshje e sipërme vetëniveluese e papërshkueshme nga uji UVR Polyaspartic - ASP2581

Numri i modelit:ASP2581 (A/B)

Komponenti:rrëshirë aspartike dhe pigmente e mbushëse të ndryshme, agjentë ndihmës, tretës etj

Përdorimi i dizajnit:Për hidroizolim dhe kundër korrozionit të nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina, etj.)

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!