Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Membranë e papërshkueshme nga uji / MESTO POLIASPARTIC I papërshkueshëm nga uji

  • 20KG
  • 10KG
  • 微 信 图片 _20240428164014
  • 20KG
  • 10KG
  • 微 信 图片 _20240428164014

Veshje elastomerike e papërshkueshme nga uji me poliaspartic poliurea me soliditet të lartë - ASP2583-001Agjenti kryesor është rrëshira poliaspartike dhe pigmente dhe mbushëse të ndryshme, agjentë ndihmës, tretës, etj. Agjenti kurues është izocianat i modifikuar me polieter. Rezistenca ndaj motit të këtij produkti është e shkëlqyer.

Numri i modelit:ASP 2583-001

Përbërësi: rrëshirë poliaspartike dhe pigmente dhe mbushës të ndryshëm, agjentë ndihmës, tretës, izocianat i modifikuar me polieter

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i projektimit: I papërshkueshëm nga uji dhe kundër korrozionit të nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina, etj., parqe ujore) shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera.

Pamja: Agjenti kryesor: Të gjitha ngjyrat lëng

Agjent kurues: Të gjitha ngjyrat lëng

Raportet e përdorimit: A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)

Koha e ruajtjes:Bojë: 1 vit Agjent kurues: 1 vit

Temperatura e ruajtjes: 0℃-30℃

Specifikimi i paketimit: Bojë: 20KG 5KG Agjent shërues: 10KG 5KG

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Produkt pa tretës, miqësor ndaj mjedisit

Ndërtimi i filmit të trashë është i mundur dhe një formacion filmi është më i madh se 500μm

Ngjitje e shkëlqyer në nënshtresat e betonit

Zgjatim premium në thyerje dhe rezistencë në tërheqje

Ndërtim i thjeshtë dhe tharje e shpejtë


SHTRESAT E APLIKIMIT

ASP2583-001 Polyurea poliaspartike Shtresë e papërshkueshme nga uji me lëndë të larta 0.1 mm: Një shtresë e sipërme që ofron aftësi superiore hidroizoluese.

EPR3101 Pa tretës Primer epoksi (0.15-0.2mm): Një shtresë bazë që siguron ngjitje të fortë me betonin.

Betoni: Shtresa themelore e sistemit të dyshemesë.


2583-001


SKENART E APLIKIMIT

Poliapartike Veshja e papërshkueshme nga uji me lëndë të larta të ngurtë Polyurea-ASP2583-001 është menduar kryesisht për hidroizolimin dhe trajtimin kundër korrozionit të nënshtresave të betonit. Është ideal për t'u përdorur në mjedise të ndryshme, duke përfshirë bodrumet, urat, çatitë dhe magazinat, si dhe parqet ujore. Për më tepër, përputhshmëria e tij me shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera e bën atë një zgjedhje të gjithanshme për një gamë të gjerë aplikimesh veshjesh mbrojtëse.


2583PARAMETRAT FIZIKE

Agjenti kryesor

Agjent shërues

Pamja: Të gjitha ngjyrat e lëngshme

Pamja: Të gjitha ngjyrat e lëngshme

Pika e ndezjes (℃):70

Pika e ndezjes (℃):51

Pesha e lëndëve të ngurta (përzierje A/B): ≥95%

Viskoziteti (përzierja fillestare në 25°C): 1500-3000 CPS

Graviteti specifik (përzierje A/B): 1.1±0.05 g/cm3

Shkëlqim: shkëlqim i lartë

Trashësia e filmit të veshjes: Film i thatë:500-600 Film i lagësht: 560-680μm

Shkalla teorike e veshjes:

Vlera teorike:1.8 metra katror/Kg/500μm

Vlera aktuale: e lidhur me trajtimin sipërfaqësor, mjedisin e jashtëm, metodën e ndërtimit dhe faktorë të tjerë

Karakteristikat e materialit pas pjekjes

zgjatim

300%

Forca elastike

15MPa

Forca e këputjes N/mm

60

Ngjitja (betoni):

4 MPa

Rezistenca ndaj konsumit (1000g/500r)

40


Parametrat e ndërtimit:

Raporti i përdorimit:

A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)

Koha e aplikimit:

Temperatura ()

5

10

20

25

Periudha e përdorimit të përzier (minuta)

80-0

60-80

40-60

30-40


Kushtet e ndërtimit:

Temperatura e ambientit: 5℃-30 ℃, Lagështia e ambientit: ≤85%

Temperatura e nënshtresës: duhet të jetë më e madhe se temperatura e pikës së vesës së ajrit 3 ℃ ose më shumë.

Mënyra e ndërtimit: furçë, rul ose spërkatje

Agjent pastrues: hollues standard poliure

Koha e tharjes dhe intervali i lyerjes:

Temperatura ()

5

10

20

30

E thatë në prekje (orë)

3

2.5

2

1.5

Tharje Shiatsu (orë)

12

10

8

6

Koha e rilyerjes (orë)

12

10

8

6


Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Veshje elastomerike e papërshkueshme nga uji me poliaspartic poliurea me soliditet të lartë - ASP2583-001

Veshje elastomerike e papërshkueshme nga uji me poliaspartic poliurea me soliditet të lartë - ASP2583-001

Numri Model:ASP 2583-001

Komponent:rrëshirë poliaspartike dhe pigmente dhe mbushës të ndryshëm, agjentë ndihmës, tretës, izocianat i modifikuar me polieter

Përdorimi i dizajnit: I papërshkueshëm nga uji dhe kundër korrozionit të nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina etj., parqe ujore) shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera.

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!