Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / PASKON POLIASPARTIKE KATI

  • Pjesë
  • Pjesë
  • 微 信 图片 _20240428164028
  • Pjesë
  • Pjesë
  • 微 信 图片 _20240428164028

Veshje elastike poliurea e ngurtë e lartë poliaspartike e papërshkueshme nga uji - ASP2630 (A/B)Agjenti kryesor është rrëshira aspartike dhe pigmente dhe mbushëse të ndryshme, agjentë ndihmës, tretës, etj. Agjenti kurues është izocianat i modifikuar me polieter.

Numri i modelit:ASP2630 (A/B)

Përbërësi: rrëshirë aspartike, pigmente dhe mbushëse, tretës, etj

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i projektimit: Për hidroizolim dhe kundër korrozionit të nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina, etj., parqe ujore) shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera

Pamja: Agjenti kryesor: Të gjitha ngjyrat lëng

Agjent kurues: Të gjitha ngjyrat lëng

Raporti i përdorimit: Larja: A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)

Koha e ruajtjes:Bojë: 1 vit Agjent kurues: 9 muaj

Temperatura e ruajtjes: 0℃-30℃

Specifikimet e paketimit: Bojë: 20 KG Agjent shërues: 10 kg

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Ndërtimi i filmit të trashë, formimi i filmit një herë është më i madh se 500μm

Ngjitje e shkëlqyer në nënshtresat e betonit

Zgjatim i shkëlqyer në thyerje dhe qëndrueshmëri në tërheqje

Ndërtim i thjeshtë dhe tharje e shpejtë


SHTRESAT E APLIKIMIT

ASP2630 Polyurea poliaspartike Veshje elastike e lartë e ngurtë e papërshkueshme nga uji: Një shtresë e sipërme që ofron hidroizolim të shkëlqyer dhe trajtim kundër korrozionit.

EPR3101 Pa tretës Primer epoksi (0.15-0.2mm): Një shtresë bazë që siguron ngjitje të fortë me betonin.

Betoni: Shtresa themelore e sistemit të dyshemesë.


2630


SKENART E APLIKIMIT

Poliapartike Veshje elastike e papërshkueshme nga uji Polyurea High Solid - ASP2630 është menduar kryesisht për hidroizolimin dhe trajtimin kundër korrozionit të nënshtresave të betonit. Formulimi i tij i gjithanshëm e bën atë ideal për një sërë mjedisesh duke përfshirë bodrumet, urat, çatitë, magazinat dhe parqet ujore. Për më tepër, është i përshtatshëm për shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera, duke e bërë atë një zgjidhje të përshtatshme për nevoja të ndryshme hidroizolimi.


防水防腐


PARAMETRAT FIZIKE

Agjenti kryesor

Agjent shërues

Pamja: Të gjitha ngjyrat të lëngshme

 Tema & Dukje:Të gjitha ngjyrat të lëngshme

Pika e ndezjes (℃):70

Pika e ndezjes (℃):38

Graviteti specifik (g/cm3): 1.45± 0.05 (A)

Graviteti specifik (g/cm3): 1.04± 0.04 (B)

Viskoziteti: Ndërtimi i fasadës:≧20000; Ndërtimi i sheshtë: 1000-3000

Pesha e lëndëve të ngurta (përzierje A/B): 93±2%

Graviteti specifik i përzierjes (g/ml): 1.20±0.05

Shkëlqim: me shkëlqim

Trashësia e filmit të veshjes: Film i thatë:500-600 Film i lagësht:450-550μm

Shkalla teorike e veshjes:

Vlera teorike:1.32 kg/mm/m2

Vlera aktuale: e lidhur me trajtimin sipërfaqësor, mjedisin e jashtëm, metodën e ndërtimit dhe faktorë të tjerë


Karakteristikat e materialit pas pjekjes

zgjatim

300%

Forca elastike

10MPa

Forca e këputjes N/mm

45

Ngjitja (betoni):

2.5 MPa

Përkulshmëria në temperaturë të ulët (-35)

Asnjë çarje


Parametrat e ndërtimit:

Raporti i përdorimit:

Larja:A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)


Koha e aplikimit:

Temperatura ()

5

10

20

30

Jetëgjatësia në tenxhere (minuta)

80-90

60-80

40-60

30-40


Kushtet e ndërtimit:

Temperatura e ambientit: 5℃-30 ℃, Lagështia e ambientit: ≤85%

Temperatura e nënshtresës: duhet të jetë më e madhe se temperatura e pikës së vesës së ajrit 3 ℃ ose më shumë.

Veshje me rrotull ose fillimisht spërkatni dhe më pas rrotulloni (rekomandohet), nëse përdorni spërkatje ajri ose veshje me rul, etj., ju lutemi konsultohuni me inxhinierët tanë përpara përdorimit.

Agjent pastrues: hollues standard poliurea poliaspartik


Koha e tharjes dhe intervali i lyerjes:

Temperatura ()

5

10

20

30

E thatë në prekje (orë)

4

3

2

1.5

E thatë për tu trajtuar (orë)

20

15

12

10

Thatë për t'u rilyer

20

15

12

10


Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Veshje elastike poliurea e ngurtë e lartë poliaspartike e papërshkueshme nga uji - ASP2630 (A/B)

Veshje elastike poliurea e ngurtë e lartë poliaspartike e papërshkueshme nga uji - ASP2630 (A/B)

Numri i modelit:ASP2630 (A/B)

Komponenti:rrëshirë aspartike, pigmente dhe mbushëse, tretës, etj

Përdorimi i dizajnit:Për hidroizolim dhe kundër korrozionit të nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina etj., parqe ujore) shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!