Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Membranë e papërshkueshme nga uji / MESTO POLIASPARTIC I papërshkueshëm nga uji

  • 20KG
  • 10KG
  • 1583
  • 20KG
  • 10KG
  • 1583

Furça e dorës Veshje poliaspartike e papërshkueshme nga uji - ASP1583Agjenti kryesor është izocianat i modifikuar me polieter me rrëshirë poliaspartike. Ka veti super të papërshkueshme nga uji dhe rezistente ndaj motit, dhe është pa tretës, i sigurt dhe miqësor ndaj mjedisit, i përshtatshëm dhe i shpejtë në ndërtim me rrotullim. Jeta e shërbimit në natyrë është shumë më e gjatë se poliurea e furçës së dorës, poliuretani dhe materialet e tjera tradicionale të papërshkueshme nga uji.

Numri i modelit:ASP1583

Përbërësi: Izocianat i modifikuar me polieter me rrëshirë poliaspartike

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i projektimit: I papërshkueshëm nga uji dhe mbrojtja e nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina, etj., parqe ujore) shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera, veçanërisht për përdorim të jashtëm

Pamja: Agjenti kryesor:Ngjyra të pigmentuara

Agjent kurues: Ngjyra të pigmentuara

Raportet e përdorimit: A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)

Koha e ruajtjes:Bojë: 1 vit Agjent kurues: 1 vit

Temperatura e ruajtjes: 5℃-30℃

Specifikimi i paketimit: Bojë: 20KG/5KG/2KGAgjent kurues: 10KG/5KG/2KG

Karakteristikat kryesore

Produkt pa tretës, miqësor ndaj mjedisit

Ndërtimi i filmit të trashë është i mundur dhe një formacion filmi është më i madh se 500μm

Ngjitje e shkëlqyer në nënshtresat e betonit

Zgjatim i shkëlqyer në thyerje dhe qëndrueshmëri në tërheqje

Ndërtim i thjeshtë dhe tharje e shpejtë


1583


Skenarët e Aplikimit

Furçë dore Poliapartike Veshje e papërshkueshme nga uji ASP1583 është projektuar kryesisht për mbrojtje nga uji dhe mbrojtje të nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina, parqe ujore, etj.) shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera, veçanërisht për përdorim të jashtëm.


2583


Parametrat fizikë

Agjenti kryesor

Agjent shërues

Pamja: Ngjyra të pigmentuara

Pamja: Ngjyra të pigmentuara

Pika e ndezjes (℃):97

Pika e ndezjes (℃):90

Pesha e lëndëve të ngurta (përzierje A/B): ≥95%

Viskoziteti (përzierja me dy përbërës në 25°C): 2700-3200 CPS

Graviteti specifik (përzierje A/B): 1.32±0.03g / cm3

Shkëlqim: shkëlqim i lartë

Trashësia e filmit të veshjes: Film i thatë:800-1000 Film i lagësht: 850-1050μm

Shkalla teorike e veshjes:

Vlera teorike:1.30-1.35 metra katror/Kg/1mm

Vlera aktuale: e lidhur me trajtimin sipërfaqësor, mjedisin e jashtëm, metodën e ndërtimit dhe faktorë të tjerë

Vetitë fizike pas pjekjes

zgjatim

300%

Forca elastike

10MPa

Forca e këputjes N/mm

≧ 40

Ngjitja (betoni):

4 MPa

Rezistenca ndaj konsumit (1000g/500r)

40


Parametrat e ndërtimit:

Raporti i përzierjes:

A:B = raporti masiv 1:1 (ju lutemi përzieni mirë përpara përdorimit)

Koha e aplikimit:

Temperatura ()

15

25

30

Periudha e përdorimit të përzier (minuta)

80

45

30


Kushtet e ndërtimit:

Temperatura e ambientit: 5℃-30 ℃, Lagështia e ambientit: ≤75%

Temperatura e nënshtresës: duhet të jetë më e madhe se temperatura e pikës së vesës së ajrit 3 ℃ ose më shumë.

Mënyra e ndërtimit: furçë, rul

Agjent pastrimi: poliurea hollues standard

Koha e tharjes dhe intervali i lyerjes:

Temperatura ()

15

25

30

E thatë në prekje (orë)

3

1.5

1

Tharje e vërtetë (orë)

18

10

8

Koha e rilyerjes (orë)

18

10

8


Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Furça e dorës Veshje poliaspartike e papërshkueshme nga uji - ASP1583

Furça e dorës Veshje poliaspartike e papërshkueshme nga uji - ASP1583

Numri Model:ASP1583

Komponent: PIzocianat i modifikuar me polieter me rrëshirë oliaspartike

Përdorimi i dizajnit:I papërshkueshëm nga uji dhe mbrojtja e nënshtresave të betonit (bodrume, ura, çati, magazina etj., parqe ujore) shkumë, plastikë dhe nënshtresa të tjera, veçanërisht për përdorim të jashtëm

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!