Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Përgatitja e pllakave / FOTO Pllakash POLIASPARTIC

  • POLYPRO P30
  • POLYPRO P30
  • 微 信 图片 _20240619182022
  • POLYPRO P30
  • POLYPRO P30
  • 微 信 图片 _20240619182022

Fisheku i llaçit poliaspartik me ngjyrë - POLYPRO P30Rezistenca më e mirë ndaj QUV dhe fino pllakash që nuk zverdhet për më shumë se 50 vjet, i bërë nga rrëshirë poliaspartike, ngurtësues izocianat. Është një lëng gjysmë i lëngshëm, i paketuar në fishek plastik me dy komponentë, i cili funksionon lehtësisht me armë mbyllëse automatike. Është 100% përmbajtje solide, zero VOC, materiale jo toksike që mund të kurohen në temperaturë të ulët mbi -25℃

Numri i modelit: POLYPRO P-30

Përbërësi: Rrëshirë poliaspartike dhe ngurtësues izocianat

Certifikata: France A+, CE, Rohs

Vëllimi: 400 ml

Afati i ruajtjes: 16 muaj

Ngjyra:Mat i rregullt dhe i rërë

Aplikimi: Mbushja dhe zbukurimi i fugave të pllakave

Ndërtimi: I mbështjellë me armë mbyllëse

Karakteristikat kryesore

Poliapartike Tile Grout P-30 është super rezistent ndaj motit. Fino nuk do të zverdhet dhe nuk do të shkumësohet në natyrë. Ka fortësi të lartë lidhëse, veti të shkëlqyera fizike, si p.sh. jo i varur dhe rezistencë ndaj grisjes/gërvishtjeve/ konsumimit. Pas pjekjes është super kundër mykut, antibakterial, rezistent ndaj njollave, i papërshkueshëm nga uji, rezistent ndaj lagështirës, ​​shumëngjyrësh, i qëndrueshëm, i lëmuar si porcelani, i fortë si diamanti, i ndritshëm si kristali, i lehtë për t'u pastruar etj. Ndërtimi është shumë i thjeshtë. dhe i përshtatshëm.


p30


Parametrat fizikë

Artikulli i provës

Rrëshira A

Ngurtësues B

Tema & Dukje

Pastë tiksotropike

Lëng gjysmë i lëngshëm

Raporti i përzierjes (sipas vëllimit)

A:B=1:1

Klasa e erës

2

Shmangia kromatike △E

≤1.5

Koha e punes(25℃*min)

20± 5 min

Kurim origjinal

25℃*4H±1

Fortësi(Bregu D)

72

Fluiditeti koloidal pas përzierjes

Lëngu tiksotropik

Ngjitja (testi i tërheqjes) (7d)

6MPa

pastrim Rezistenca (1000 g/500 r)

6mg

Varje pas përzierjes

Asnjë rënie

Rezistenca e prerjes në tërheqje/MPa

Gjendje standarde

≥ 5.0

Ndërprerës i temperaturës së lartë/të ulët

≥ 3.0

Absorbues uji 25℃24 orë(%)

<0.2

Rezistenca ndaj zverdhjes (168h)/

△E*=0.4

I papërshkueshëm nga uji / 24 orë

Nuk ka ndryshim

Rezistenca kimike / 2h

Nuk ka ndryshim

Rezistenca ndaj njollave (uthull, soje, vaj)/ 1h

Nuk ka ndryshim

Gjendja e provës: 21-25℃, lagështia relative 45-55%. E ndertuar me pistolete.


Metoda e Ndërtimit

1 Pastroni papastërtitë në sipërfaqen e qeramikës dhe hiqni pluhurin dhe mbetjet e ngjitësit nga nyjet, si dhe çdo send të tillë si ndarësit plastikë.

2 Ngjitni shiritin maskues në të dy anët e fugave përpara përdorimit, ose aplikoni dyll me vaj në të dy anët e boshllëkut të pllakës.

3 Zhvidhosni kapakun e tubit, instaloni grykën dhe prisni grykën në madhësinë e kërkuar sipas madhësisë së bashkimit, mundësisht 1 mm më i madh se bashkimi. Dhe instaloni tubin e fishekut brenda armës.

4 Hidhni 20-30 cm të para të finosë për t'u siguruar që materiali të jetë përzier mirë.

5 Përdorni një armë mbyllëse për të futur në mënyrë të barabartë fugat e pllakave, fillimisht horizontalisht dhe më pas vertikalisht.

6 Përdorni një pllakë shtypëse për të përfunduar fino sipas madhësisë së kërkuar.

7 Prisni dy deri në katër orë në temperaturën e ambientit 25-35°C për pjekje dhe tharje. Më pas përdorni një kruese për të hequr fino të tepërt.


perflex详情_16


Kujdes

1 Koha e largimit të mbetjeve është nga 4-24 orë së bashku me temperaturën nga 45℃ në 5℃. Për shembull, 4 orë në 35℃, 6 orë në 25℃, 12 orë në 15℃ dhe 24 orë në 5℃. Temperaturat më të ulëta kërkojnë më shumë kohë pjekjeje. 

2 Ruajtja e sealantit nuk duhet të jetë më pak se 5℃. 

3 Temperatura e ndërtimit është e përshtatshme në intervalin 15-30℃. Temperatura shumë e ulët do të ndikojë në kohën dhe forcën e pjekjes. 

4 Gjatë ndërtimit nuk duhet të lejohen papastërtitë, pluhuri, yndyrat, uji i pastër dhe substanca të tjera. 

5 Mos e prekni ose shkelni derisa ngjitësi të jetë tharë plotësisht.Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Fletë të dhënave të sigurisë materialeShkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Raporti provëShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Fisheku i llaçit poliaspartik me ngjyrë - POLYPRO P30

Fisheku i llaçit poliaspartik me ngjyrë - POLYPRO P30

Numri i modelit:POLYPRO P-30

Komponenti:Rrëshirë poliaspartike dhe ngurtësues izocianat

Zbatim:Mbushje dhe zbukurim fugash pllakash


Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!