Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / PASKON POLIASPARTIKE KATI

  • 20KG
  • 10KG
  • 信 截图 _20240530150013
  • 20KG
  • 10KG
  • 信 截图 _20240530150013

Veshje e sipërme për dysheme poliaspartike 100% me përmbajtje të ngurtë - ASP110Llak me dy komponentë i trajtuar nga rrëshirë aspartike dhe izocianat alifatik - pa tretës, jo toksik, miqësor ndaj mjedisit, rezistencë e mirë në shtypje dhe rezistencë ndaj goditjes, pa zverdhje, rezistencë e mirë ndaj konsumit.

Numri i modelit: ASP 110

Përbërësi: rrëshirë aspartike dhe izocianat alifatik

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i dizajnit: Raste me kërkesa të larta dekorative si p.sh. dysheme PVC me imitim komercial dhe dysheme me rërë me ngjyra

Pamja: Agjenti kryesor: Lëng transparent pa ngjyrë

Agjent kurues: Lëng transparent pa ngjyrë

Raportet e përdorimit: Veshje me rrotull: Pjesa A: Pjesa B= raporti masiv 2:1

Koha e ruajtjes: Bojë:Muaj 12Agjent kurues: 12 muaj

Temperatura e ruajtjes: 5℃-35℃

Specifikimet e paketimit: Bojë: 20 KG Agjent shërues: 10 kg

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Eko-miqësore E pasur me lëndë të ngurta dhe me pak VOC, jo toksike.

Qëndrueshmëri Rezistencë e shkëlqyeshme në shtypje dhe rezistencë ndaj goditjes, duke përballuar ngarkesa të rënda pa dëmtime.

Pa zverdhje Mbaje ngjyrën e saj për më shumë se 20 vjet nën ekspozimin e diellit.


SHTRESAT E APLIKIMIT

ASP110 Rezistent ndaj konsumit të pastër Poliapartike (0.1mm): Një shtresë e sipërme për mbrojtje nga konsumimi dhe rrezet UV.

Flake ose kuarc

ASP110 Shtresë e mesme poliaspartike 0.15-0.2 m: Kjo shtresë mund të lidhë fort thekon ose kuarcin.

EPR3101 Pa tretës Primer epoksi (0.15-0.2mm): Një shtresë bazë që siguron ngjitje të fortë me betonin.

Betoni: Shtresa themelore e sistemit të dyshemesë.


110SKENART E APLIKIMIT

Dyshemeja Polyaspartic Flake ASP110 është veçanërisht e përshtatshme për sistemet e dyshemeve me flake dhe sipërfaqet ultra-rezistente ndaj konsumit, ideale për zonat që kërkojnë cilësi estetike dhe qëndrueshmëri të lartë: parkingje, dyqane me pakicë, magazina, fabrika industriale, garazhe, ekspozita të nivelit të lartë, Galeritë, Shkollat, Spitalet, Zonat e shërbimit të ushqimit.


信 截图 _20240531153355


PARAMETRAT FIZIKE

Agjenti kryesor

Agjent shërues

Pamja: Lëng transparent pa ngjyrë 

Pamja: Të gjitha ngjyrat e lëngshme

Viskoziteti 25℃: 400MPaS

Viskoziteti 25℃: 100MPaS

Graviteti specifik 25°C: 1.02

Graviteti specifik 25°C: 1.01

Lëndët e ngurta:78%  

Lëndët e ngurta:96%

Karakteristikat e materialit pas pjekjes

Pamja e bojës

normal

Fortësia 7 ditë

Bregu D 68

Abrazioni (rrota CS17 750 g, 500 rpm)

25mg

Zgjatimi në thyerje (%)

15

Rezistenca në tërheqje (MPa)

23

Ngjitja e betonit (MPa)

2.2

Rezistenca ndaj goditjes (1000g,1m)

Kaloj


Parametrat e ndërtimit:

Raporti i përdorimit: Veshje me rrotull: A: B = raport mase 1:1

Koha e aplikimit:

Temperatura ()

10

20

30

Jetëgjatësia në tenxhere (minuta)

40

30

20


Kushtet e ndërtimit:

Temperatura e ambientit: 0℃-35 ℃, Lagështia e ambientit: ≤85%

Temperatura e nënshtresës: duhet të jetë më e madhe se temperatura e pikës së vesës së ajrit 3 ℃ ose më shumë.

Agjent pastrimi: poliurea poliaspartike hollues standard

Koha e tharjes dhe intervali i lyerjes:

Temperatura ()

25

Hapur për trafikun e këmbësorëve (orë)

3

Hapur për qarkullimin e automjeteve (ditë)

7

Thatë për t'u rilyer (orë)

3Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

微 信 图片 _20240614120438

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Veshje e sipërme për dysheme poliaspartike 100% me përmbajtje të ngurtë - ASP110

Veshje e sipërme për dysheme poliaspartike 100% me përmbajtje të ngurtë - ASP110

Numri i modelit:ASP110

Komponenti:rrëshirë aspartike dhe izocianat alifatik

Përdorimi i dizajnit:Raste me kërkesa të larta dekorative si p.sh. dysheme PVC me imitim komercial dhe dysheme me rërë me ngjyra

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!