Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Ngjitës dhe ngjitës / MBYLLES PER PROVA MODEL

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2

Silikoni ngjitës SK100Mbytës kundër mykut me një komponent i bazuar në polimer polieteri të modifikuar, sipërfaqe të ndritshme, rezistente ndaj njollave dhe kundër mykut, mbyllje e mirë, pa tkurrje, gamë e gjerë ngjitjeje. Është super antimyk që përdoret në dekorimin e shtëpisë për mbylljen e tegelave, si lavaman, tualet, dush në banjë dhe kuzhinë, mbyllje të tjera fugash etj.

Numri i modelit: SK-100

Përbërësi: polimer polieteri i modifikuar

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Vëllimi: 300 ml

Afati i ruajtjes: 12 muaj

Ngjyra: 12 ngjyra mat dhe ngjyra të tjera të personalizuara

Aplikimi: Vulosja e linjës

Ndërtimi: I mbështjellë me armë mbyllëse

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Single-component, alcohol-based, neutral cure with low modulus;

Exhibits good extrudability and thixotropic properties within the temperature range of 4°C to40°C.

Grade 0 mold prevention, comprehensive antibacterial rate exceeding 99.99%;

Vibrant and colorful, non-corrosive to metals;

Strong and long-lasting bonding capability;

After curing, it possesses excellent weather resistance, aging resistance, ozone resistance, UVresistance, and other performance characteristics;

Safe and odorless, without harmful irritants;

Ultra-low VOC emissions, zero formaldehyde, zero benzene, environmentally friendly andhealthy;

Excellent construction performance.


APLIKIMI

Sealing and bonding of various indoor materials to prevent mold;

Interior decoration and beautification;

Sealing of various special materials such as mirrors;

Sealing for doors, windows, and glass installations;

Sealing and bonding of building materials such as marble, stone, aluminum panels, andmetals;

Can meet the diverse customization needs of places like children's rooms, exhibition halls, aswell as specialized environments like laboratories and aseptic rooms.MECHANICAL PROPERTY

Testing item

Stone Bonding Adhesive PSA-10 Index

50ML

40ML

Forca e lidhjes (MPa)

≥ 5

8.87

10.368

Tack-free Time(Min)

10-15

10

10

Rezistenca ndaj temperatura e dhomës ujë

168h nowhitening, no shedding

168h nowhitening, no shedding

168h nowhitening, no shedding


Uncured/unsulfurized silicone grease

Density (at 23)

1.01g / cm3

Droop resistance

Droop resistance

Skin-over time (temperature 23°C, relative humidity 50%)

Mins 15

Extrusion Time

600ml / min


Cured/sulfurized rubber

Shore Hardness A

16

Modulus at 100% Elongation (Joint)

0.34N/mm2

Tensile Strength (Joint)

0.4N/ mm2

Ultimate Elongation (Joint)

200%

Modulus at 100% Elongation (S2 dumbbell shape)

0.35N/ mm2

Tensile Strength (S2 dumbbell shape)

1.4N/ mm2

Ultimate Elongation (S2 dumbbell shape)

500%

Resistance to Displacement

20


PROCEDURA E NDËRTIMIT

Please use in a well-ventilated area, avoid contact with skin and eyes.

All surfaces must be dry, clean, free of dust, oil, and loose rust before application. Before construction, wipe the surface clean with a clean cloth.

Cut the top of the sealant tube and cut the nozzle to the required size and shape at an appropriate angle.

Install the nozzle and place the sealant tube in the sealant gun.

Keep the sealant gun at an appropriate angle to the base surface and apply the sealant evenly.

The sealant will fully cure in 24-48 hours.


MASA PARAPRAKE

Before applying the sealant, make sure that the gap is dry, free of moisture and dust. The construction environment temperature requirement is 4-40℃, and the higher the temperature, the faster the curing time.

Protect the sealant from dust and moisture until it is fully cured.

Not suitable for long-term immersion in water environments, such as aquariums or swimming pools.
Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Fletë të dhënave të sigurisë materialeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Silikoni ngjitës SK100

Silikoni ngjitës SK100

Numri i modelit:Sealant silikoni

Komponenti:polimer polieteri i modifikuar

Zbatim:Vulosja e linjës

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!