Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Përgatitja e pllakave / FOTO PLLAKA EPOXY

  • EPOXPRO P20
  • EPOXPRO P20
  • 微 信 图片 _20240613113014
  • EPOXPRO P20
  • EPOXPRO P20
  • 微 信 图片 _20240613113014

Fisheku i pllakave epokside me ngjyra Glitter - EPOXPRO P20Një fino pllakash epokside me ngjyrë të dyfishtë për mbushjen e fugave të pllakave, e bërë nga rrëshirë epokside, agjent shërues dhe pigment të cilësisë së lartë nga formulimi i avancuar epoksi. Është më i mirë se fino tradicionale epoksi me çimento dhe fino çimentoje në mënyrën dhe efektin e aplikimit, është i lëmuar si qeramike pas tharjes, fortësi e mirë, rezistente ndaj konsumit, rezistente ndaj njollave, kundër mykut, e lehtë për t'u pastruar dhe e lehtë për t'u lyer me pistoletë. .

Numri i modelit: EPOXPRO P-20

Përbërësi: Rrëshirë epokside dhe forcues

Certifikata: France A+, CE, Rohs

Vëllimi: 400 ml

Afati i ruajtjes: 24 muaj

Ngjyra: E rregullt dhe mat

Aplikimi: Mbushja dhe zbukurimi i fugave të pllakave

Ndërtimi: I mbështjellë me armë mbyllëse

Karakteristikat kryesore

It has high bonding strength, excellent physical properties such as non-sagging, tear/scratch/wear resistance. After curing, it is super anti-mildew, anti-bacterial, stain resistance, waterproof, moisture-proof, colorful, durable, smooth as porcelain, hard as diamond, bright as crystal, easy to clean, etc. The construction is very simple and convenient.


p20


Parametrat fizikë

Artikulli i provës

Rrëshira A

Ngurtësues B

Tema & Dukje

Lëng gjysmë i lëngshëm

Pastë tiksotropike

Raporti i përzierjes (sipas vëllimit)

A:B=1:1

Klasa e erës

≤3

Shmangia kromatike △E

≤1.5

Koha e punes(25℃*min)

35±5 min

Kurim origjinal

35℃*6H±1

Fortësi(Bregu D)

60

Fluiditeti koloidal pas përzierjes

Lëngu tiksotropik

Forca e lidhjes/MPa

≥ 5.0

Rezistenca ndaj konsumit (750 g.500 r)/g

≤0.030

Varje pas përzierjes

Asnjë rënie

Rezistenca e prerjes në tërheqje/MPa

Gjendje standarde

≥ 5.0

Ndërprerës i temperaturës së lartë/të ulët.

≥ 3.0

Absorbues uji 25℃24 orë(%)

<0.2

I papërshkueshëm nga uji / 24 orë

Nuk ka ndryshim

Rezistenca kimike / 2h

Nuk ka ndryshim

Rezistenca ndaj njollave (uthull, soje, vaj)/ 1h

Nuk ka ndryshim

Gjendja e provës: 21-25℃, lagështia relative 45-55%. E ndertuar me pistolete.


Metoda e Ndërtimit

1 Pastroni papastërtitë në sipërfaqen e qeramikës dhe hiqni pluhurin dhe mbetjet e ngjitësit nga nyjet, si dhe çdo send të tillë si ndarësit plastikë.

2 Ngjitni shiritin maskues në të dy anët e fugave përpara përdorimit, ose aplikoni dyll me vaj në të dy anët e boshllëkut të pllakës.

3 Zhvidhosni kapakun e tubit, instaloni grykën dhe prisni grykën në madhësinë e kërkuar sipas madhësisë së bashkimit, mundësisht 1 mm më i madh se bashkimi. Dhe instaloni tubin e fishekut brenda armës.

4 Hidhni 20-30 cm të para të finosë për t'u siguruar që materiali të jetë përzier mirë.

5 Përdorni një armë mbyllëse për të futur në mënyrë të barabartë fugat e pllakave, fillimisht horizontalisht dhe më pas vertikalisht.

6 Përdorni një pllakë shtypëse për të përfunduar fino sipas madhësisë së kërkuar.

7 Duke ndjekur linjat udhëzuese të kohës së pjekjes 

0-12℃, 8-12 orë

12-24℃, 6-8 orë

24-36℃ më lart, 4-6 orë.

8 Hiqni me kujdes mbeturinat me duart tuaja ose përdorni kruajtësin e dhënë brenda kompletit të veglave Perflex.


Kujdes

1 Koha e largimit të mbetjeve është nga 4-24 orë së bashku me temperaturën nga 45℃ në 5℃. Për shembull, 4 orë në 35℃, 6 orë në 25℃, 12 orë në 15℃ dhe 24 orë në 5℃. Temperaturat më të ulëta kërkojnë më shumë kohë pjekjeje. 

2 Ruajtja e sealantit nuk duhet të jetë më pak se 5℃. 

3 Temperatura e ndërtimit është e përshtatshme në intervalin 15-30℃. Temperatura shumë e ulët do të ndikojë në kohën dhe forcën e pjekjes. 

4 Gjatë ndërtimit nuk duhet të lejohen papastërtitë, pluhuri, yndyrat, uji i pastër dhe substanca të tjera. 

5 Mos e prekni ose shkelni derisa ngjitësi të jetë tharë plotësisht.Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Fletë të dhënave të sigurisë materialeShkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Raporti provëShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Fisheku i pllakave epokside me ngjyra Glitter - EPOXPRO P20

Fisheku i pllakave epokside me ngjyra Glitter - EPOXPRO P20

Numri i modelit:EPOXPRO P-20

Komponenti:Rrëshirë epokside dhe forcues

Zbatim:Mbushje dhe zbukurim fugash pllakash

Ndërtimi:Caulked nga caulking armë


Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!