Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Përgatitja e pllakave / FOTO PLLAKA EPOXY

  • EKO-EPOKSI FOTO PLLAKA P-21
  • EKO-EPOKSI FOTO PLLAKA P-21
  • EKO-EPOKSI FOTO PLLAKA P-21
  • EKO-EPOKSI FOTO PLLAKA P-21

EKO-EPOKSI FOTO PLLAKA P-21Një fino pllakash epokside me ngjyrë të dyfishtë për mbushjen e fugave të pllakave, e bërë nga rrëshirë epokside, agjent shërues dhe pigment të cilësisë së lartë nga formulimi i avancuar epoksi. Është më i mirë se fino tradicionale epoksi me çimento dhe fino çimentoje në mënyrën dhe efektin e aplikimit, është i lëmuar si qeramike pas tharjes, fortësi e mirë, rezistente ndaj konsumit, rezistente ndaj njollave, kundër mykut, e lehtë për t'u pastruar dhe e lehtë për t'u lyer me pistoletë. .

Numri i modelit: EPOXPRO P-21

Përbërësi: Rrëshirë epokside dhe forcues

Certifikata: Francë A+, CE, Rohs, UKCA

Vëllimi: 400 ml

Afati i ruajtjes: 18 muaj

Ngjyra: 18 ngjyra të rregullta

Aplikimi: Mbushja dhe zbukurimi i fugave të pllakave

Ndërtimi: I mbështjellë me armë mbyllëse

Karakteristikat kryesore

It has high bonding strength, excellent physical properties such as non-sagging, tear/scratch/wear resistance. After curing, it is super anti-mildew, anti-bacterial, stain resistant, waterproof, moisture-proof, colorful, durable, smooth as porcelain, hard as diamond, bright as crystal, easy to clean, etc. The construction is very simple and convenient.


Parametrat fizikë

Artikulli i provës

Rrëshira A

 Ngurtësues B

Tema & Dukje

Lëng gjysmë i lëngshëm

Pastë tiksotropike

Blend ratio (by volume)

A:B=1:1

Klasa e erës

3

Shmangia kromatikeE

1.5

Koha e punes(25*min)

35±5min

Kurim origjinal

35* 6H±1

Fortësi(Bregu D)≥

60

Fluiditeti koloidal pas përzierjes

Lëngu tiksotropik

Bonding Strength/MPa

5.0

Wear Resistance (750 g.500 r)/g

0.030

Varje pas përzierjes

Asnjë rënie

Rezistenca e prerjes në tërheqje/MPa

Gjendje standarde

5.0

High/low temperature switch.

3.0

Water absorbent 2524 orë(%)

<0.2

I papërshkueshëm nga uji / 24 orë

Nuk ka ndryshim

Rezistenca kimike / 2h

Nuk ka ndryshim

Rezistenca ndaj njollave (uthull, soje, vaj)/ 1h

Nuk ka ndryshim

Testing condition: 21-25,relative humidity 45-55%. Constructed by caulking gun.


Metoda e Ndërtimit

1 Pastroni papastërtitë në sipërfaqen e qeramikës dhe hiqni pluhurin dhe mbetjet e ngjitësit nga nyjet, si dhe çdo send të tillë si ndarësit plastikë.

2 Ngjitni shiritin maskues në të dy anët e fugave përpara përdorimit, ose aplikoni dyll me vaj në të dy anët e boshllëkut të pllakës.

3 Zhvidhosni kapakun e tubit, instaloni grykën dhe prisni grykën në madhësinë e kërkuar sipas madhësisë së bashkimit, mundësisht 1 mm më i madh se bashkimi. Dhe instaloni tubin e fishekut brenda armës.

4 Hidhni 20-30 cm të para të finosë për t'u siguruar që materiali të jetë përzier mirë.

5 Përdorni një armë mbyllëse për të futur në mënyrë të barabartë fugat e pllakave, fillimisht horizontalisht dhe më pas vertikalisht.

6 Përdorni një pllakë shtypëse për të përfunduar fino sipas madhësisë së kërkuar.

7 Following the curing time guide lines 

0-12℃, 8-12 hours

12-24℃, 6-8 hours

24-36℃above, 4-6 hours.

8 Carefully remove the waste with your hands or use the scraper provided inside Perflex tool kit.


Kujdes

1 Koha e largimit të mbetjeve është nga 4-24 orë së bashku me temperaturën nga 45℃ në 5℃. Për shembull, 4 orë në 35℃, 6 orë në 25℃, 12 orë në 15℃ dhe 24 orë në 5℃. Temperaturat më të ulëta kërkojnë më shumë kohë pjekjeje. 

2 Ruajtja e sealantit nuk duhet të jetë më pak se 5℃. 

3 Temperatura e ndërtimit është e përshtatshme në intervalin 15-30℃. Temperatura shumë e ulët do të ndikojë në kohën dhe forcën e pjekjes. 

4 Gjatë ndërtimit nuk duhet të lejohen papastërtitë, pluhuri, yndyrat, uji i pastër dhe substanca të tjera. 

5 Mos e prekni ose shkelni derisa ngjitësi të jetë tharë plotësisht.
Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Fleta e Sigurisë së SigurisëShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

EKO-EPOKSI FOTO PLLAKA P-21

EKO-EPOKSI FOTO PLLAKA P-21

Numri i modelit:EPOXPRO P-21

Komponenti:Rrëshirë epokside dhe forcues

Zbatim:Mbushje dhe zbukurim fugash pllakash

Ndërtimi:Caulked nga caulking armë


Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!