Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Ngjitës dhe ngjitës / NGJITES ANKORI I INJEKSIONIT EPOXY

  • 1670316564732020
  • 1
  • 22
  • 1670316564732020
  • 1
  • 22

Ngjitës ankorimi me injeksion epoksiProdukt pa VOC, miqësor me mjedisin, i sigurt dhe i besueshëm për t'u ndërtuar. Është bërë nga rrëshirë epoksi e modifikuar, pa stiren, jo toksike. Është me forcë të lartë, ngjitje të fortë dhe rezistencë të mirë. Ngjitësi është i përshtatshëm për përforcimin e ankorimit ankorues ose të sipërm.

Numri i modelit: E-184

Përbërësi: rrëshirë epokside e modifikuar

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Vëllimi: 450 ml

Afati i ruajtjes: 12 muaj kur paketimi është i paprekur

Pamja: Pastë gri

Aplikimi: Mbjellja e përforcimit dhe ankorimi i bulonave të ankorimit, ankorimi i infrastrukturës së ndryshme, dekorimi i brendshëm dhe i jashtëm i familjes dhe fiksimi i objekteve

Ndërtimi: I mbështjellë me armë mbyllëse

Karakteristikat kryesore:

1 No VOC, eco-friendly, safe and reliable construction;

2 Modified rrëshirë epoxy, styrene-free, safe and non-toxic;

3 High strength, strong adhesion, good toughness, the effect is equivalent top re-embedded;

4 Anti-aging, good heat resistance, no creeping at room temperature;

5 Low humidity sensitivity, long-term load stability in humid environment;

6 Acid and alkali resistance, good shock resistance, no expansion.

7 Good thixotropy, especially suitable for anchoring and planting bars on the side ortop surface.

8 High temperature resistance, can be welded.


Fushëveprimi i aplikimit:

1 Steel bar planting and anchor bolt anchoring in various building structures, engineering building reinforcement.

2 Anchoring of various infrastructures. Anchorage and support of the roof and wall of mine roadway, anchorage of railways and rails, installation and anchorage of curtain wall and installation and anchorage of chemical equipment, pipelines and billboards.

3 Home interior and exterior decoration and object fixing.


Parametrat teknike:

Emri i Produktit

Ngjitës ankorimi me injeksion epoksi

Mixing Ratio (weight ratio)

A:B = 2:1

Appearance (after mixing)

Gray paste

Specific Gravity (after mixing)

1.56

Pot Life (25)

25 minuta

Initial Curing Time (25)

8hours

Complete Curing Time (25)

1-3 ditë

Strength Index

Design specification for concrete reinforcement structure, GB50550 construction quality acceptance specification for building structure reinforcement project

Paketimi Informacione

450ml,injectable packaging


Construction Process:

微 信 图片 _20240422175558

1 Drilling: drilling according to technical parameters.

2 Hole cleaning: Clean the hole with a gas cylinder or compressed air and a brush until it's clean.

3 Glue injection: Install a static mixer on the plastic bottle, use a glue gun to first remove a small amount of the glue that is not completely mixed evenly at the front end, and then inject glue from the bottom of the hole to the mouth of the hole. The glue is generally filled with the holeto 1/2 to 2/3 depth.

4 Anchoring: slowly screw the steel bar or screw into the hole, and twitch up and down several times to ensure the glue is uniform, and do not stir it during the curing time.

5 Hardening and curing: According to the temperature of the substrate, wait enough time for the colloid to cure. After the colloid is completely cured, the load can be installed.Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Ngjitës ankorimi me injeksion epoksi

Ngjitës ankorimi me injeksion epoksi

Numri i modelit:E-184

Komponenti:rrëshirë epoksi e modifikuar

Zbatim:Caulked nga caulking armë

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!