Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / MBUSHJE EPOXY KATI

  • 10KG
  • 20KG
  • 信 截图 _20240429170158
  • 10KG
  • 20KG
  • 信 截图 _20240429170158

Primer epoksi pa tretës - EPR3101 (A/B)Veshje me dy komponentë e përbërë nga rrëshirë epokside E51 dhe amine aromatike të modifikuar dhe agjent shërues të aminës alifatike. Mbyllje dhe përshkueshmëri e mirë, përforcim i mirë për bazën e betonit, pa tretës dhe miqësor ndaj mjedisit.

Numri i modelit: EPR3101 (A/B)

Komponenti: rrëshirë epokside E51 dhe agjenti shërues i aminës aromatike të modifikuar dhe aminës alifatike

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i projektimit: Nënshtresat e betonit, ku avullimi i tretësit është i kufizuar, aplikohen si një primer izolues për veshjet e dyshemesë.

Pamja: Agjenti kryesor: Lëng transparent pa ngjyrë

Forcues: Lëng transparent i verdhë i lehtë

Raportet e përdorimit: A:B = raporti masiv 100:45

Koha e ruajtjes: 1 vit

Temperatura e ruajtjes: 5℃-35℃

Specifikimi i paketimit:20KG Agjent shërues:9KG

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Excellent sealing and permeability

Përforcim i mirë për bazën e betonit

Solvent-free and eco-friendly


SHTRESAT E APLIKIMIT

ASP1475 Clear Wear Resistant Poliapartike (0.1mm): This is the top layer providing a clear, wear-resistant finish that protects against abrasion and scratches.

ASP100 Polyaspartic Clear Topcoat (0.3mm): A slightly thicker layer beneath the very top, it adds additional protection and gives the floor a clear, glossy finish.

Flake or Quartz: This decorative layer adds aesthetic appeal with colored flakes or quartz embedded into the coating, providing a textured look and additional grip.

ASP100 Polyaspartic Middle Coat (0.15-0.2mm): This intermediate layer acts as a binder for the flakes or quartz and contributes to the overall thickness and durability of the coating.

EPR3101 Pa tretës Primer epoksi (0.15-0.2mm): The primer layer right above the concrete, it seals the substrate and ensures better adhesion of the subsequent layers to the concrete.

Concrete: The foundational layer upon which the entire flooring system is built. It provides the structural support needed for the applied coatings.


3101


SKENART E APLIKIMIT

Solvent Free Epoxy Primer - EPR3101 is primarily used on concrete substrates. It's ideal as a sealer primer for floor coatings, offering a strong foundation for subsequent layers in settings like industrial floors, warehouses, garages, and any area where a robust, eco-friendly primer is needed.


EPOXY FLAKE FLOOR


PARAMETRAT FIZIKE

Agjenti kryesor

Agjent shërues

Pamja: Lëng transparent pa ngjyrë

 Tema & Dukje:lëng transparent i verdhë i lehtë

Erë: pa erë

Odor: Slight amine odor

Viskoziteti 25℃: 560MPaS

Viskoziteti 25℃: 265MPaS

Graviteti specifik 25°C: 1.02

Specific gravity 25°C:0.99

Solids: 97%  

Lëndët e ngurta:>95%  

Karakteristikat e materialit pas pjekjes

Adhesion to concrete surface

3.0MPa

Rezistenca Alkali

20% sodium hydroxide no blistering no discoloration

Parametrat e ndërtimit

Use ratios    

A: B = 100:45   mass ratio

Koha e aplikimit

Temperatura ()

10

20

30

Jetëgjatësia në tenxhere (minuta)

40

25

15


Construction dosage: 0.1-0.15kg/m2

Kushtet e ndërtimit

Ambient temperature: 10℃-35℃,   Ambient humidity: ≤90%

Substrate temperature: must be greater than the air dew point temperature 3 ℃ or more

Cleaning agent: epoxy thinner

Drying time and painting interval

Temperatura ()

25

Dry to handle (hrs)

16

E thatë në prekje (orë)

6

Thatë për t'u rilyer (orë)

6


Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Primer epoksi pa tretës - EPR3101 (A/B)

Primer epoksi pa tretës - EPR3101 (A/B)

Numri i modelit:EPR3101 (A/B)

Komponenti:Rrëshirë epokside E51 dhe agjent i ngurtësuar me aminë aromatike të modifikuar dhe amin alifatik

Zbatim:Nënshtresat e betonit, ku avullimi i tretësit është i kufizuar, aplikohet si një astar mbyllës për veshjet e dyshemesë.

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!