Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / MBUSHJE EPOXY KATI

  • 20KG
  • 10
  • 20KG
  • 10

Solvent-free Epoxy Metallic Floor Topcoat - EPR4301(A/B)Two-component coating composed of epoxy resin and the curing agent polyether amine and aromatic amine. It can be made into colored topcoat, and can customrize colors by epoxy color paste. Furthermore, it also can be artistic floor varnish with good flat mirror effect.

Numri i modelit: EPR4301 (A/B)

Component: epoxy resin and the curing agent polyether amine and aromatic amine

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Design use:mainly used in the middle and face of the art floor, suitable for imitation marble art floor and can be used as transparent cover varnish

Appearance: Part A: Colored or colorless liquid

Part B: Slightly yellow or yellow transparent

Use ratios: A:B = 1:1 mass ratio

Koha e ruajtjes: 1 vit

Temperatura e ruajtjes: 0℃-30℃

Specifikimi i paketimit: Bojë: 20 KG       Agjent kurues: 10 kg

Karakteristikat kryesore

High solid content, environmental protection, low VOC, low smell, good construction performance, can be made in a variety of metallic texture effects

Color and texture can be freely matched, suitable for artistic creation

Dust proof, mildew proof, wear resistant, good hardness

After hardening, the shrinkage rate is small, no cracks

Flat and bright appearance, the surface is transparent

No joints, easy to clean, easy to maintain


4301


Skenarët e Aplikimit

Solvent-free Epoxy Metallic Floor Topcoat EPR4301 is mainly used in the middle and face of the art floor, suitable for imitation marble art floor such as art venues, bars, art galleries, high-end office, studio, exhibition galleries, garage and other high-end art floor. It can be matched with special epoxy color paste color blending and can also be used as transparent cover varnish.


4301 i ri


Parametrat fizikë

Pjesa A

Pjesa B

Appearance: Colored or colorless liquid

Appearance:Slightly yellow or yellow transparent

Density g/cm3: 1.13 ± 0.03

Density g/cm3: 1.03 ± 0.03

Solid content:≥ 98%

Solid content:≥98%

Viscosity:600 ± 100 CPS (25℃, mixed)

Viscosity:300 ± 100 CPS (25℃)

Tensile strength:≥ 20M Pa

Tensile strength:≥ 20M Pa

Elongation ratio:≤3%

Elongation ratio:≤3%


Treguesit teknike

Jetëgjatësia në tenxhere/h

2 (10)

0.6 (25)

0.35 (35)

Koha e xhelit/h

24 (10)

10 (25)

6 (35)

Tack pa pagesë/h

36 (10)

24 (25)

12 (35)

Recoat/h

36 (10)

24 (25)

12 (35)


The above data are for guidance only, the actual drying time / time interval before recoating can belong or short, depending on the film thickness, ventilation conditions, humidity, lower paint,advance loading requirements and mechanical strength, etc.


Storage Condition

Storage time: Part A: 1 year                           Part B: 1 year

Storage temperature: 0℃-30

Storage: sealed and stored in a cool and ventilated place, fire-proof, moisture-proof, and sun-proof.


Mixing: Pour components A and B into the mixing barrel in proportion and stir evenly (electric: stirring time is not less than 1 minute, manual: stirring time is not less than 2 minutes, pay attention to the inter layer mixing between the upper and lower liquid levels).


Kushtet e ndërtimit

Temperatura e ambientit: 16℃-30℃

Ambient humidity: 80% (RH)

Substrate temperature: must be greater than the air dew point temperature above 3℃.

Construction method: scraping and coating, roller coating

Construction thickness: agreed upon

Cleaning agent: epoxy standard dilution agent


Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE


ONE-STOP SUPPLY OF METALLIC POWDER


微 信 图片 _20240717141457

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Solvent-free Epoxy Metallic Floor Topcoat - EPR4301(A/B)

Solvent-free Epoxy Metallic Floor Topcoat - EPR4301(A/B)

Numri i modelit:EPR4301 (A/B)

Komponenti:epoxy resin and the curing agent polyether amine and aromatic amine

Përdorimi i dizajnit:mainly used in the middle and face of the art floor, suitable for imitation marble art floor and can be used as transparent cover varnish

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!