Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / MBUSHJE EPOXY KATI

  • 5
  • 25
  • 3201
  • 5
  • 25
  • 3201

Shtresë e ndërmjetme epokside pa tretës - EPR3201 (A/B)Veshje me dy komponentë e përbërë nga rrëshirë epoksi Nanya premium, aditivë sipërfaqësorë me efikasitet të lartë, pigmente me cilësi të lartë dhe agjentë shërues dhe lëndë të tjera të para.

Model Number: EPR3201 (A/B)

Component: premium Nanya epoxy resin, high-efficiency surface additives, high-quality pigments, and curing agents and other raw materials.

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Design use: an intermediate coat material for leveling the base surface or preparing a pressure-resistant load-bearing layer and effectively improving the hardness and flatness of the base surface, keeping color matching with topcoat, improving hiding power of topcoat layer, and reducing the amount of topcoat.

Appearance: Main agent: Color adjustable

Curing agent: Light brown transparent

Blend ratio: A:B = 5:1 mass ratio

Storage time: 1 year

Temperatura e ruajtjes: 5℃-35℃

Specifikimi i paketimit:Bojë:25KG Agjent shërues:5KG

Karakteristikat kryesore

Pa tretës, jo toksik dhe miqësor ndaj mjedisit

Low viscosity, large sand ratio, good leveling

Excellent strength resistance and color retention


3101, 3201, 3301


Skenarët e Aplikimit

Perflex Solvent-free Epoxy Intermediate Coat EPR3201 is primarily intended as a versatile material, mainly designed to mix quartz sand with a proportion of no more than 30% to make epoxy mortar. It can be also added with quartz powder with a proportion of no more than 20% to prepare epoxy putty, which can be used for leveling the base surface or preparing a pressure-resistant load-bearing layer. EPR3201 can effectively improve the hardness and flatness of the base surface, keep the color matching with topcoat, improve the hiding power of the topcoat layer, and reduce the amount of topcoat.


3201-FLAKE版Parametrat fizikë

Agjenti kryesor

Agjent shërues

Appearance: Colorless adjustable

 Appearance: light brown transparent

Viskoziteti 25℃:1300 MPaS

Viskoziteti 25℃:150MPaS

Pesha specifike 25°C: 1.45

Pesha specifike 25°C:1.0

Lëndët e ngurta:100%  

Lëndët e ngurta:100%  


Treguesit teknike

Pot life/min

40 (10)

25 (25)

20 (35)

Koha e xhelit/h

8 (10)

5 (25)

4 (35)

Tack pa pagesë/h

16 (10)

10 (25)

8 (35)

Rilyej/h

12 (10)

8 (25)

6 (35)


Vetitë fizike pas kurimit

Pamja e bojës

normal

Adhesion to abetare epoksi

>3MPa

Shore D Hardness (7 days at room temperature)

75

Forca shtypëse

80MPa

Impact resistant (500g, 1m)

Kaloj

Dendësia g / cm3

1.35-1.45 (part A)

Dendësia g / cm3

1.05 (part B)


Parametrat e ndërtimit

Blend ratio     A: B = 5:1   mass ratio

Construction dosage: Above 0.5kg/m2

Kushtet e ndërtimit

Temperatura e ambientit: 10℃-35℃, Lagështia e ambientit: ≤75%

Substrate temperature: must be greater than the air dew point temperature 3℃ or more.

Agjent pastrues: hollues epoksi

Të dhënat e mësipërme janë vetëm për udhëzime. Koha aktuale/intervali i tharjes përpara veshjes mund të jetë më i gjatë ose më i shkurtër në varësi të trashësisë së filmit të veshjes, gjendjes së ventilimit, temperaturës dhe lagështisë, etj.

Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

岩片图

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Shtresë e ndërmjetme epokside pa tretës - EPR3201 (A/B)

Shtresë e ndërmjetme epokside pa tretës - EPR3201 (A/B)

Numri i modelit:EPR3201 (A/B)

Komponenti:premium Nanya epoxy resin, high-efficiency surface additives, high-quality pigments, and curing agents and other raw materials.

Përdorimi i dizajnit:an intermediate coat material for leveling the base surface or preparing a pressure-resistant load-bearing layer and effectively improving the hardness and flatness of the base surface, keeping color matching with topcoat, improving hiding power of topcoat layer, and reducing the amount of topcoat.

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!