Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / MBUSHJE EPOXY KATI

  • 25
  • 5
  • 2201
  • 25
  • 5
  • 2201

High Solid Epoxy Intermediate Coat - EPR2201 (A/B)Two-component coating composed of premium Nanya epoxy resin, high-efficiency surface additives, curing agents and other raw materials.

Numri i modelit: EPR2201 (A/B)

Component: premium Nanya epoxy resin, high-efficiency surface additives, curing agents and other raw materials.

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Design use: an intermediate coat material for leveling the base surface or preparing a pressure-resistant load-bearing layer and effectively improving the hardness and flatness of the base surface, keeping color and finish, improving the cover of finish layer, and reducing the amount of topcoat.

Pamja: Agjenti kryesor: E rregullueshme me ngjyra

Agjent kurues: kafe e hapur transparente

Raporti i përzierjes: A:B = raporti masiv 5:1

Koha e ruajtjes: 1 vit

Temperatura e ruajtjes: 10℃-35℃

Specifikimi i paketimit:Bojë:25KG Agjent shërues:5KG

Karakteristikat kryesore

Small smell and eco-friendly

Viskozitet i ulët, raport i madh i rërës, nivelim i mirë

Good smoothness, strength and color preservation characteristics


2101, 2201, 2301


Skenarët e Aplikimit

High Solid Epoxy Intermediate Coat EPR2201 is mainly designed to mix quartz sand with a proportion of no more than 30% to make epoxy mortar. It can also be mixed with quartz powder with a proportion of no more than 20% to prepare epoxy putty, which can be used for leveling the base surface or preparing a pressure-resistant load-bearing layer. EPR2201, as an intermediate layer, can effectively improve the hardness and flatness of the base surface, keep color and finish, improve the cover of finish layer, and reduce the amount of topcoat.


2202Parametrat fizikë

Pjesa A

Pjesa B

Pamja: Pa ngjyrë e rregullueshme

 Pamja: kafe e lehtë transparente

Dendësia g / cm3: 1.35-1.45

Dendësia g / cm3: 1.05

Lëndët e ngurta:90%  

Lëndët e ngurta:90%  


Treguesit teknike

Jetëgjatësia në tenxhere/min

40 (10)

25 (25)

20 (35)

Koha e xhelit/h

8 (10)

5 (25)

4 (35)

Tack pa pagesë/h

16 (10)

10 (25)

8 (35)

Rilyej/h

12 (10)

8 (25)

6 (35)


Trajtim sipërfaqësor

Shpëlajeni kripën dhe papastërtitë e tjera të tretshme në ujë me ujë

Hiqni yndyrat dhe vajin me pastrues dhe degreasues të përshtatshëm

Nënshtresa e betonit duhet të bluhet dhe pastrohet tërësisht


Teknologjia e ndërtimit

Përzierja: Hidhni përbërësit A ​​dhe B në fuçinë e përzierjes në proporcion dhe përzieni në mënyrë të barabartë (elektrike: koha e trazimit nuk është më pak se 1 minutë, manuale: koha e trazimit është jo më pak se 2 minuta, kushtojini vëmendje përzierjes ndërmjet shtresave midis pjesës së sipërme dhe nivele më të ulëta të lëngjeve)

Construction method: Just applied with scraper or roller directly on the base surface where the primer has been applied.

Construction conditions: Construction should be avoided on rainy days or when the relative humidity of the atmosphere is higher than 85% and relative air humidity is below 80%, or whenthe temperature is below 0°C.

Magazinimi: i mbyllur dhe i ruajtur në një vend të freskët dhe të ajrosur, rezistent ndaj zjarrit, rezistent ndaj lagështirës dhe diellit.

Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

微 信 图片 _20240614120438

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

High Solid Epoxy Intermediate Coat - EPR2201 (A/B)

High Solid Epoxy Intermediate Coat - EPR2201 (A/B)

Numri i modelit:EPR2201 (A/B)

Komponenti:premium Nanya epoxy resin, high-efficiency surface additives, curing agents and other raw materials.

Përdorimi i dizajnit:an intermediate coat material for leveling the base surface or preparing a pressure-resistant load-bearing layer and effectively improving the hardness and flatness of the base surface, keeping color and finish, improving the cover of finish layer, and reducing the amount of topcoat.

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!