Ky sajt përdor dhe vendos "cookies" në kompjuterin tuaj për të ndihmuar në përmirësimin e kësaj faqe interneti. Ju mund të mësoni më shumë rreth këtyre skedarëve dhe informacione të përgjithshme rreth mënyrës se si të ndryshoni cilësimet tuaja të kukive duke klikuar këtu. Duke vazhduar të përdorni këtë sajt pa ndryshuar cilësimet tuaja, ju jeni dakord me përdorimin tonë të cookie-ve.

Shtëpi / Produkte / Dyshemeja pa probleme / MBUSHJE EPOXY KATI

  • 18
  • 18kg
  • 2101
  • 18
  • 18kg
  • 2101

Primer epoksi me depërtim të thellë të ngurtë të lartë - EPR2101 (A/B)Veshje me dy komponentë e përbërë nga rrëshirë Nanya 128, e përzier me tretës miqësorë me mjedisin me pikë vlimi të lartë dhe aditivë BYK, dhe e formuluar përmes proceseve të avancuara teknologjike. Është një primer epoksi me përmbajtje të lartë të ngurtë, me viskozitet të mesëm.

Numri i modelit: EPR2101 (A/B)

Përbërësi: rrëshirë Nanya 128, e përzier me tretës miqësorë me mjedisin me pikë vlimi të lartë dhe aditivë BYK, dhe formuluar përmes proceseve të avancuara teknologjike

Certifikata: France A+, CE, Rohs, ISO9001

Përdorimi i projektimit: Nënshtresa betoni që plotësojnë standardet kombëtare

Pamja: Pjesa A: Ngjyra e rregullueshme

Pjesa B: E kuqe kafe transparente

Raportet e përdorimit: A:B = 1:1

Koha e ruajtjes: 1 vit

Temperatura e ruajtjes: 10℃-35℃

Specifikimi i paketimit:18KG Agjent shërues:18KG

Karakteristikat kryesore

Përmbajtje e lartë e ngurtë

Viskozitet mesatar dhe depërtues i thellë


2101, 2201, 2301Skenarët e Aplikimit

High Solid Deep Penetrating EPR 2101 përdoret kryesisht në nënshtresa betoni. Është ideal si një primer mbyllës për veshjet industriale të dyshemesë, duke ofruar një bazë të fortë për shtresat e mëvonshme në mjedise.


2101


Parametrat fizikë

Pjesa A

Pjesa B

Pamja: E rregullueshme me ngjyra

 Tema & Dukje:E kuqe kafe transparente

Lëndët e ngurta: 67%  

Lëndët e ngurta: 67%  


Treguesit teknike

Jetëgjatësia në tenxhere/h

3 (10)

2 (25)

1 (35)

Koha e xhelit/h

6 (10)

4 (25)

2 (35)

Tack pa pagesë/h

24 (10)

14 (25)

8 (35)

Ngjyra

Transparente (Pjesa A)

E kuqe kafe (pjesa B)


Përqindja g/cm3

0.95-1.00 (Pjesa A)

0.8-1.00 (Pjesa B)
Teknologjia e ndërtimit

Përzierja: Hidhni përbërësin A dhe përbërësin B në kovën e përzierjes në proporcion dhe përzieni në mënyrë të barabartë.

Mënyra e ndërtimit: Mjafton të aplikohet direkt në bazën e betonit, me kruese ose rul. 

Kushtet e ndërtimit: Përmbajtja e lagështisë së sipërfaqes bazë kërkohet të jetë nën 8% dhe lagështia relative e ajrit nën 75%. Ndërtimi duhet të shmanget në ditët me shi ose kur lagështia relative e atmosferës është më e lartë se 80%, ose kur temperatura është nën 0°C. 

Ruajtja: Mbyllur dhe ruhet në një vend të freskët dhe të ajrosur, rezistent ndaj zjarrit, rezistent ndaj lagështirës dhe diellit.

  

Zgjedhja e ngjyrave

FSHEJENI PËRZGJEDHJEN E PLOTË NGJYRAVE

Veglat e zgjedhjes së Perflex

Veglat e zgjedhjes së Perflex
Përdoreni atë me produktin tonë…
Dhe lehtësoni projektin tuaj

Efekti i favorshëm sipas produktit

Informacioni i produktit Shkarko

Sheet dhënat teknikeShkarko

Më shumë produkte të afërta

Lini kërkesën tuaj

Emër

Email Adresa

Numri i kontaktit

Përshkrim

tel+86 183 9099 2093

Email[email mbrojtur]

whatsapp

#

na kontaktoni

Primer epoksi me depërtim të thellë të ngurtë të lartë - EPR2101 (A/B)

Primer epoksi me depërtim të thellë të ngurtë të lartë - EPR2101 (A/B)

Numri i modelit:EPR2101 (A/B)

Komponenti:Rrëshira Nanya 128, e përzier me tretës miqësorë me mjedisin me pikë të lartë vlimi dhe aditivë BYK, dhe e formuluar përmes proceseve të avancuara teknologjike

Zbatim:Nënshtresa betoni që plotësojnë standardet kombëtare

Lini një mesazh
Ne do t'ju telefonojmë së shpejti!