Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Водоотпорна мембрана / СПРЕЈ ПОЛИУРЕА

  • SP1000
  • СП1000.
  • SP1000
  • SP1000
  • СП1000.
  • SP1000

Чист полиуреа еластомер SP1000SP1000 спреј полиуреа еластомер е брзо стврднување, 100% чист полиуреа систем, составен од средство за стврднување, смола со високи перформанси, пигмент, разни адитиви итн. висока градежна ефикасност, одлична физичка сопственост. Совршено се применува при хидроизолација, антикорозивна и друга заштитна примена.

Број на модел: SP1000

Компонента: полиуреа смола и средство за лекување

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Употреба на дизајн: дизајниран за водоотпорен покрив на напредни згради, индустриски постројки, слој за одвојување на пареа во ладилници, резервоар, мост, тунел, кула за ладење подземно инженерство и електрана, базен за третман на отпад/фекална канализација, аквариум, декорација на облогата на базените и други полиња.

Изглед: бојата може да се модулира според барањата на корисникот.

Време на складирање: 12 месеци (По истекот на периодот на складирање, може да се провери според ставките наведени во стандардот за производот. Сè уште може да се користи доколку ги исполнува техничките барања.)

Температура на складирање: 15℃-40℃

Спецификација на пакувањето: Дел А: 220KG/тапан Дел Б: 210KG

Пакувањето може да се прилагоди според барањата.

Главни карактеристики

● Брза брзина на стврднување, фасада, континуираното прскање на горната површина не тече висејќи.

● Нечувствителен на влага и температура, со добра термичка стабилност.

● 100% цврста содржина, без VOC, без загадување, еколошки.

● Одлични физички својства, а адхезијата на бетонската подлога е добра.

● Облога без шевови, одлични водоотпорни перформанси.

● Високо издолжување, отпорност на топло и ладно наизменично без пукање.

● Добра отпорност на временските услови, без прав, без обезбојување.


Физички својства на 23℃

Цврста содржина100%Цврстина/Брег А92
Густина1.02±0.05 g/cm3Сила на адхезија (бетон)2.8MPa
Време на гел15sОтпорност на удар1.5 кг.м
Јачина на истегнување18.5MPaНепропустливост0.4 MPa / 120 мин
Скршена стапка на издолжување480%Вештачко стареење на климата (2000 ч.)добар
Сила на солзи85 KN / mБојаМоже да се модулира

Горенаведените параметри се испрскаат со GUSMER HXP 3 host & AP пиштол за прскање во лабораториски услови, фиксиран на собна температура и тестиран по 7 дена.


Градежни спецификација и мерки

● Време на сушење (25℃): се суши во рок од 1 минута, а интензитетот на одење ќе се постигне за 10 минути.

● Дебелина: 1~20 mm (во зависност од барањата на корисникот)

● Најкраткиот интервал за повторно обложување: неограничено време; најдолгиот интервал за повторно обложување: помалку од 3 часа.

Третман на подлогата: стариот бетон треба да биде кит за да се поправат дупките и пукнатините. Бетонот треба да биде целосно сув (ново направен бетон треба да биде хидратација, сув 28 дена), површината да се отстранат нечистотиите, прскање 1~2, поддршка на цементниот затворен прајмер, стврднување со прајмер и потоа конструкција со прскање.

● Методот на градба мора да ја користи опремата за мешање со удари со висока температура и висок притисок, специфицирана од компанијата. Ние не го гарантираме квалитетот доколку корисникот примени непроверена опрема од наша страна.

Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Безбедносен листпревземи

Безбедносен листпревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

Чист полиуреа еластомер SP1000

Чист полиуреа еластомер SP1000

Број на модел:SP 1000

Компонента:полиуреа смола и средство за лекување

Употреба на дизајн:дизајниран за водоотпорен покрив на напредни згради, индустриски постројки, слој за одвојување на пареа во ладилници, резервоар, мост, тунел, кула за ладење подземно инженерство и електрана, базен за третман на отпад/фекална канализација, аквариум, декорација на облогата на базените и други полиња.

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!