Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Водоотпорна мембрана / ПОЛИАСПАРТИЧЕН ВОДООТПОРЕН ПАТ

  • PW-800
  • Балкон
  • 微 信 截图 _20221010101322
  • PW-800
  • Балкон
  • 微 信 截图 _20221010101322

UVR Polyaspartic водоотпорен запечатувач - PW800PW-800 UVR Polyaspartic водоотпорен запечатувач се состои од полиаспартична смола, која не пожолтува, отпорна на временски услови, изоцијанат и адитиви, која е ултра чиста и може да го подобри сјајот на старата плочка и може да се пигментира. Заштита на животната средина, без мирис, нула формалдехид и добра адхезија на плочки и бетон, одлична отпорност на удар и издолжување при прекин, едноставна конструкција и брзо сушење, анти-лизгање, водоотпорна, поправка на површината на керамичката плочка/мермер/гранит/природен камен на кујна и тоалет, водоотпорна конструкција за бетонска или плочка основа, особено водоотпорна поправка за надворешен ѕид.

Број на модел: PW-800

Компонента: POLYASPARTIC

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Волумен: 1 кг

Рок на употреба: 12 месеци

Боја: јасна транспарентна (боја може да се формулира)

Примена:1, Водоотпорна поправка на керамичка плочка/мермер/гранит/површина од природен камен на кујната и тоалетот.

2, Водоотпорна конструкција за бетонска или плочка основа, особено водоотпорна поправка за надворешен ѕид.

Изградба: Четкање / Валање / Прскање

Главни карактеристики

● Super weather resistance, non yellowing

● Ultra clear, improve the gloss of the old tile and can be pigmented 

● Environmental protection, odorless, zero formaldehyde

● Good adhesion to tiles and concrete

● Excellent impact resistance and elongation at break

● Simple construction and quick drying

Анти-лизгање


Технички податоци

Содржина

Технички податоци

Solid content by weight

≥95±2%(PartAand Part B mixed)

Јачина на истегнување (MPa)

10MPa (400-600μm)

Break elongation (%)

200%

Сила на солзи (kN/m)

≥40

Hardness (Брегот А.)

70

Adhesion to primer (MPa)

MP4MPa

Отпорност на абразија (750g/500r)/ug

≤20

Salt resistance 240h (3%NaCl)

Perfect film, no bubble

Alkali resistance 240h (5%NaOH solutio)

Perfect film, no bubble

Acid resistance 240h (5%H2SO4)

Perfect film, no bubble

Waterproof property 30 days (25 ℃)

Perfect film, no bubble


Физички параметри

Содржина

Технички податоци

Боја

Clear transparent (color can be formulated)

Точка на палење

90 ± 2 ℃

Вискозност

700-1000 CPS (25℃,Part A and Part B mixed)

Густина

Јасно палто 1.03±0.03 g/cm3;

Pigmented 1.1±0.05g/cm3

Сјај

Полу-сјај

Дебелина на филмот

Dry film:200-300μm

Wet film:200-300 μm

Theoretical value

9.0 sq.m/Kg/100μm

Вистинската вредност

Related to surface treatment, outside environment, application method and variety of factors.


Параметар на апликација

Usage ratio: 

Brush or scrape: Part A:Part B:Diluent=1:1 by weight,mix it thoroughly before applying.

Working time:

Температура ()

5

10

20

25

Pot life after mixing(min)

40-50

30-40

20-30

15-20


Application Condition

Ambient temperature: 5℃-30℃,Ambient moisture:≤85%

Substrate temperature: 3℃ higher than dew point 

Application method:Brushing /Rolling /Spraying

Airless spray (2 components)

Препорачај

Spray nozzle size

0.19-0.23

Exit pressure

100-120 кг. См3


Cleaning agent:Standard Полиаспартична разредувач

remark:if use air spray or brush and roller , please consult our engineer prior to application

Drying time and recoat window:

Температура ()

5

10

20

30

Touch dry(hrs)

3.5

3

2.5

2

Finger pressy dry(hrs)

15

12

10

8

Recoat window(hrs)

12

10

8

6


Statistics above is only for guidance, actual drying time and recoat window could be changeable,  depends on film thickness, ventilation, humidity, undercoat, loading demand and mechanical strength.


Површински третман

● Wash away salt and other water-soluble pollutants with clear water

● Use proper detergent and degreaser to remove grease

● Confirm that the surface is clean and dry before construction

● Pay attention to the painting interval with primer during constructionИзбор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Безбедносен лист со податоци PW-800 (Дел А)превземи

Безбедносен лист со податоци PW-800 (Дел Б)превземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

UVR Polyaspartic водоотпорен запечатувач - PW800

UVR Polyaspartic водоотпорен запечатувач - PW800

Број на модел:PW-800

Компонента:ПОЛИСАПАРТИЧЕН

Апликација:1, Водоотпорна поправка на керамичка плочка/мермер/гранит/површина од природен камен на кујната и тоалетот.

2, Водоотпорна конструкција за бетонска или плочка основа, особено водоотпорна поправка за надворешен ѕид.

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!