Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Бесшевни подови / ПОЛИСПАРТИЧЕН ПОДЕН ПАЛТ

  • 20KG
  • 10KG
  • 2581
  • 20KG
  • 10KG
  • 2581

UVR Polyaspartic водоотпорен самонивелирачки премаз - ASP2581The main agent aspartic resin is composed of various pigments and fillers, additives, solvents, etc. The curing agent is polyester modified weather-resistant isocyanate.

Број на модел: ASP2581 (A/B)

Компонента: аспарагинска смола и разни пигменти и полнила, помошни средства, растворувачи итн.

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Дизајнерска употреба: За хидроизолација и антикорозија на бетонски подлоги (подруми, мостови, покриви, магацини и сл.,)

Изглед: Главен агенс: Течни сите бои

Средство за лекување: Течност за сите бои

Сооднос на употреба: четкање: A:B = 1: 1 масен сооднос (ве молиме добро промешајте пред употреба)

Време на складирање: Боја: 1 година     Средство за лекување: 1 година

Температура на складирање: 0℃-30℃

Спецификација на пакувањето: Боја: 20KG или 5KG     Средство за лекување: 10KG или 5KG

Главни карактеристики

Excellent weather resistance, no discoloration for 20 years

Good adhesion with polyurea primer

Excellent elongation at break

Superior waterproof and decorative function


СЛОЕВИ НА АПЛИКАЦИЈА

ASP2581 UVR Полиаспартична Waterproof Self-leveling TopCoat: A top coat layer that provides superior waterproofing capability.

EPR3101 Solvent-Free Епоксиден буквар (0.15-0.2mm): Основен слој кој обезбедува силна адхезија на бетонот.

Бетон: Основниот слој на системот за подови.


2581


СЦЕНАРИ ЗА АПЛИЦИРАЕ

UVR Polyaspartic Waterproof Self-leveling TopCoat - ASP2581 is excellently suited for waterproofing and anti-corrosion of concrete substrates in areas including: basements, bridges, roofs, warehouses, parking garages, marine docks, coastal structures, swimming pools, surrounding areas, outdoor patios and walkways, etc.


2581


ФИЗИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Главен агент

Средство за лекување

Appearance: All colors liquid

Appearance: All colors liquid

Flash point (℃):62

Flash point (℃):55

Специфична гравитација(mixed) (g / cm3): 1.1± 0.05

Viscosity (initial mixing at 25°C): 1500-3000CPS

Gloss: glossy

Coating film thickness: Dry film:400-600 Wet film: 570-850 μm

Theoretical coating rate:

Theoretical value: 7 square meters/Kg/100μm

Actual value: related to surface treatment, external environment, construction method and other factors

Карактеристики на материјалот по стврднувањето

Издолжување

350%

Јачина на истегнување

15MPa

Tear strength N/mm

60

Adhesion (concrete):

4 MPa

Wear resistance (750g/500r, mg)

10


Конструктивни параметри

Use ratio:    

Brushing:  A:B = 1: 1 mass ratio(please stir well before use)


Application time:

Температура ()

5

10

20

30

Рок во тенџере (мин.)

120

120

90

60


Услови за градба

Ambient temperature: 5℃-30℃,  Ambient humidity: ≤85%

Substrate temperature: must be greater than the air dew point temperature 3 ℃ or more.

Construction method: Brush, Roller or Spray

Средство за чистење: полиаспартична полиуреа standard thinner

Note: This material has very high construction requirements and must be operated only after professional training by our company before use.


Drying time and painting interval:

Температура ()

5

10

20

30

Dry to touch (hrs)

4

3.5

3

2

Dry to handle (hrs)

14

12

10

8


Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

UVR Polyaspartic водоотпорен самонивелирачки премаз - ASP2581

UVR Polyaspartic водоотпорен самонивелирачки премаз - ASP2581

Број на модел:ASP2581 (A/B)

Компонента:аспарагинска смола и разни пигменти и полнила, помошни средства, растворувачи итн

Употреба на дизајн:За водоотпорни и антикорозивни бетонски подлоги (подруми, мостови, покриви, магацини и сл.)

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!