Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Бесшевни подови / ПОЛИСПАРТИЧЕН ПОДЕН ПАЛТ

  • 20KG
  • 10KG
  • 1375
  • 20KG
  • 10KG
  • 1375

Полиаспартичен слој за под отпорен на абење - ASP1375Четирикомпонентна обвивка излечена со полиаспартична естерска смола и изоцијанат, со додавање на бел корунд песок и разредувач

Број на модел:ASP1375P (A/B/C/D)

Компонента: полиаспартична естерска смола и изоцијанат, со додавање на бел корунд песок и разредувач

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Употреба на дизајн: Прилики со високи барања за отпорност на абење и гребење, како што се внатрешни и надворешни паркинзи, подови за внатрешна декорација и тешки товари со индустриска завршница на подот.

Изглед: Дел А: Безбојна проѕирна течност     Дел В: Течност за сите бои

Користете сооднос: прво изгребете, а потоа тркалајте: A: B: C: D = 100: 20: 25: 75 масен сооднос

Време на складирање: Боја: 1 година     Средство за лекување: 9 месеци

Температура на складирање: 5℃-35℃

Спецификација на пакувањето: Дел А: 2.28 кг/ Дел Б: 0.45 кг/ Дел Ц: 0.57 кг/ дел Д: 1.7 кг

Главни карактеристики

High solids, eco-friendly

Excellent weather resistance, semi-matte

High surface hardness, excellent scratch and abrasion resistance


СЛОЕВИ НА АПЛИКАЦИЈА

ASP1375 Wear Resistant Полиаспартична (0.1mm): A topcoat layer providing high resistance to wear and tear for a durable finish.

ASP100 Polyaspartic Middle Coat (0.15-0.2mm): An intermediate layer designed to offer additional protection and bond strength between the topcoat and base layers.

ASP2500 Polyaspartic Sanded Coat (0.6-0.8mm): A textured coating infused with sand particles to enhance grip and durability against abrasion.

EPR3101 Solvent Free Епоксиден буквар (0.15-0.2mm): A foundational layer that ensures strong adhesion to the concrete substrate.

Concrete: The solid base material which provides structural support for the coating system.

1375


СЦЕНАРИ ЗА АПЛИЦИРАЕ

Polyaspartic wear resist flooring topcoat-ASP1375 is widely applied in areas that demand high resistance to abrasion and exposure to the elements. Its common application scenarios include: industrial flooring, parking garages, commercial retail spaces, warehouse floors, showroom floors, airport hangars, sports venues, etc.


1375


ФИЗИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Главен агент

Средство за лекување

Изглед: безбојна проѕирна течност

Изглед: Течни сите бои

Вискозитет 25℃:900 MPaS


Специфична тежина 25°C: 1.05

Специфична тежина 25°C: 1.05

Цврсти материи:99%  

Цврсти материи:64%

Карактеристики на материјалот по стврднувањето

Изглед на боја

Semi-matt lightly non-slip surface

7 дена цврстина

4H

Abrasion (CS17 wheel 750g, 500 rpm)

15mg

Отпорност на удар (1000g,1m)

Помине


Конструктивни параметри

Use ratio:    Scrape first, then roll: A: B: C: D = 100: 20: 25: 75 mass ratio

Време на аплицирање:

Температура ()

25

30

Рок во тенџере (мин.)

20

15


Construction dosage: trictly control the amount of 0.08~0.1kg/m2, avoid any accumulation, otherwise may cause blistering.

Услови за градба:

Температура на околината: 0℃-35℃, Влажност на околината: ≤85%

Температура на подлогата: мора да биде поголема од температурата на точката на росење на воздухот 3 ℃ или повеќе.

Средство за чистење: полиаспартична полиуреа стандарден разредувач

Забелешка: Овој материјал има многу високи барања за изградба и мора да се користи само по професионална обука од нашата компанија пред употреба.


Време на сушење и интервал на бојадисување:

Температура ()

25

Отворено за пешачки сообраќај (часови)

8

Отворено за сообраќај на возила (денови)

2

Сува на допир (часови)

12


Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Safety Data Sheet(Main Agent)превземи

Safety Data Sheet (Curing Agent)превземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

Полиаспартичен слој за под отпорен на абење - ASP1375

Полиаспартичен слој за под отпорен на абење - ASP1375

Број на модел:ASP1375P (A/B/C/D)

Компонента:полиаспартична естерска смола и изоцијанат, со додаток на бел корунд песок и разредувач

Употреба на дизајн:Прилики со високи барања за отпорност на абење и гребење, како што се внатрешни и надворешни паркинзи, подови за внатрешна декорација и тешки товари со индустриска завршница на подот.

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!