Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Бесшевни подови / ПОЛИСПАРТИЧЕН ПОДЕН ПАЛТ

  • 20KG
  • 10KG
  • 2530
  • 20KG
  • 10KG
  • 2530

Полиаспартичен водоотпорен еластичен среден слој - ASP2530Главното средство е аспарагинската смола и разни пигменти и полнила, помошни средства, растворувачи итн. Средството за лекување е изоцијанат модифициран со полиетер.

Број на модел: ASP2530 (A/B)

Компонента: аспарагинска смола и разни пигменти и полнила, помошни средства, растворувачи итн.

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Дизајнерска употреба: За водоотпорни и антикорозивни бетонски подлоги (подруми, мостови, покриви, магацини, итн., водни паркови) пена, пластика и други подлоги

Изглед: Главен агенс: Течни сите бои

Средство за лекување: Течност за сите бои

Сооднос на употреба: четкање: A:B = 1: 0.8 масен сооднос (ве молиме добро промешајте пред употреба)

Време на складирање: Боја: 1 година     Средство за лекување: 1 година

Температура на складирање: 0℃-30℃

Спецификација на пакувањето: Боја: 20 KG     Средство за стврднување: 8 KG

Главни карактеристики

Solvent-free product, environmentally friendly

Low odor and good workability

Thick film construction is possible, and one film formation is larger than 500μm

Excellent adhesion to concrete substrates

Excellent elongation at break and tensile strength

Едноставна конструкција и брзо сушење


СЛОЕВИ НА АПЛИКАЦИЈА

ASP1475 Отпорен на абење Полиаспартична (0.1 мм): Слој за завршен слој кој обезбедува висока отпорност на абење и кинење за издржлива завршница.

ASP100 Полиаспартичен среден слој (0.15-0.2 мм): Среден слој дизајниран да нуди дополнителна заштита и цврстина на поврзување помеѓу завршниот слој и основниот слој.

ASP2530 Полиаспартичен брусен слој (0.6-0.8 мм): текстуриран слој наполнет со честички од песок за подобрување на држењето и издржливоста против абразија.

EPR3101 Без растворувачи Епоксиден буквар (0.15-0.2mm): Основен слој кој обезбедува силна адхезија на бетонската подлога.

Бетон: цврстиот основен материјал кој обезбедува структурна поддршка за системот за обложување.


2530


СЦЕНАРИ ЗА АПЛИЦИРАЕ

Polyaspartic Waterproof Elastic Middle Coat - ASP2530 is an odorless, high solid elastic waterproof coating with aspartate resin, pigments, and a polyether modified isocyanate curing agent. This solvent-free formula offers strong adhesion and durability for concrete substrates, ideal for waterproofing and anti-corrosion in basements, bridges, and more. It also works well on foam, plastic, and other substrates, providing a versatile protective solution.


2530

ФИЗИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Главен агент

Средство за лекување

Изглед: Течни сите бои

Изглед: Течни сите бои

Точка на палење (℃): 95

Точка на палење (℃): 93

Специфична гравитација(g/ml): 1.45±0.05(A)

Специфична гравитација(g/ml): 1.06±0.05(A)

Mixing specific gravity (g/ml): 1.22±0.05

Weight solids (A/B mix): 95±2%

Gloss: Bright

Coating film thickness: Dry film: 500-600 Wet film: 510-610μm

Теоретска стапка на обложување:

Theoretical value: 1.23kg/mm/m2

Вистинска вредност: поврзана со површинска обработка, надворешна средина, метод на градба и други фактори

Карактеристики на материјалот по стврднувањето

Издолжување

300%

Јачина на истегнување

10-13MPa

Јачина на кинење N/mm

55

Адхезија (бетон):

2.5 MPa

Low temperature bendability (-35)

нема пукнатини

Hardness (Shore A):

85


Конструктивни параметри:

Четкање: А: Б = сооднос на масата 1: 0.8 (ве молиме добро промешајте пред употреба)


Време на аплицирање:

Температура ()

5

10

20

30

Рок во тенџере (мин.)

80-90

60-80

40-60

30-40


Услови за градба:

Ambient temperature: 5℃-30 ℃,     Ambient humidity: ≤85%(RH)

Температура на подлогата: мора да биде поголема од температурата на точката на росење на воздухот 3 ℃ или повеќе.

Средство за чистење: епоксиден разредувач

Време на сушење и интервал на бојадисување:

Температура ()

5

10

20

30

Сува на допир (часови)

4

3

2

1.5

Сува за ракување (часови)

20

15

12

10

Сува за повторно премачкување (часови)

20

15

12

10
Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

Полиаспартичен водоотпорен еластичен среден слој - ASP2530

Полиаспартичен водоотпорен еластичен среден слој - ASP2530

Број на модел:ASP2530 (A/B)

Компонента:аспарагинска смола и разни пигменти и полнила, помошни средства, растворувачи итн

Употреба на дизајн:За водоотпорни и антикорозивни бетонски подлоги (подруми, мостови, покриви, магацини и сл., водни паркови) пена, пластика и други подлоги

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!