Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Бесшевни подови / ПОЛИСПАРТИЧЕН ПОДЕН ПАЛТ

  • 1700621954407466
  • 600
  • 1700621954407466
  • 600

Полиаспартичен UVR пропустлив камен врзивно средство - ASP600Two-component coat cured by aspartic resin and aliphatic isocyanate - solvent-free, non-toxic and eco-friendly, excellent resistance to yellowing, UV discoloration and chalking resistance, high hardness and good bonding strength.

Број на модел: ASP600

Компонента: аспарагинска смола и алифатичен изоцијанат

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Употреба на дизајн: Лепило за пропустливо поплочување на тротоарите

Изглед: Главно средство: Безбојна проѕирна течност     Средство за лекување: Течност за сите бои

Сооднос на употреба: Облога на ролна: A:B = масен сооднос 1:0.7

Време на складирање: Боја: 1 година     Средство за лекување: 9 месеци

Температура на складирање: 5℃-35℃

Спецификација на пакувањето: Боја: 20 KG     Средство за лекување: 14 KG

Главни карактеристики

Solvent-free and eco-friendly

Excellent compressive strength

Non-yellowing and UV stable

Superb bonding with rubber granules

Easy application and water resistant


СЛОЕВИ НА АПЛИКАЦИЈА

ASP600 Полиаспартична Permeable Stone Binder: ASP600 is a durable polyaspartic resin used to bind permeable stones for outdoor surfaces.

Concrete or ASP600 Polyaspartic Permeable Stone Binder: You can choose between traditional concrete or ASP600 polyaspartic resin as a binder for permeable stone surfaces.

Natural Earth: Natural earth refers to the existing ground or soil at the construction site, serving as the base layer or representing the original terrain.

600


СЦЕНАРИ ЗА АПЛИЦИРАЕ

Polyaspartic UVR Permeable Stone Binder ASP600 is designed primarily for adhesive applications in permeable pavement surfaces, offers enhanced adhesion for long-lasting durability while promoting water permeability and efficient drainage. It is suitable for a wide range of environments, including gardens, parks, playgrounds, running tracks, sports facilities, driveways, and swimming pool surroundings.

600ФИЗИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Главен агент

Средство за лекување

Изглед: безбојна проѕирна течност 

Изглед: Течни сите бои

Вискозитет 25℃:1000 MPaS

Вискозитет 25℃:1200 MPaS

Специфична тежина 25°C: 1.06

Специфична тежина 25°C: 1.16

Цврсти материи:96%  

Цврсти материи:100%

Карактеристики на материјалот по стврднувањето

Изглед на филмот

нормално

7 дена цврстина

Брег Д 80

Абразија (CS17 тркало 750 g, 500 вртежи во минута)

15mg

Адхезија на бетон (MPa)

3

Acid resistance, 5% sulfuric acid

Нема промена

Alkali resistance, 10% sodium hydroxide

Нема промена


Конструктивни параметри:

Use ratio:      Roll: A:B=10:7 mass ratio

Време на аплицирање:

Температура ()

10

25

30

Mix-use period (min)

80

60

40


Услови за градба

Температура на околината: 0℃-35℃, Влажност на околината: ≤85%

Температура на подлогата: мора да биде поголема од температурата на точката на росење на воздухот 3 ℃ или повеќе.

Средство за чистење: полиуреа стандарден разредувач

Забелешка: Овој материјал има многу високи барања за изградба и мора да се ракува по професионална обука од нашата компанија пред употреба.

Време на сушење и интервал на бојадисување:

Температура ()

25

Отворено за пешачки сообраќај (часови)

8

Отворено за сообраќај на возила (денови)

7

Сува за повторно премачкување (часови)

8


Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

Полиаспартичен UVR пропустлив камен врзивно средство - ASP600

Полиаспартичен UVR пропустлив камен врзивно средство - ASP600

Број на модел:ASP600

Компонента:аспарагинска смола и алифатичен изоцијанат

Употреба на дизајн:Лепило за пропустливо поплочување на тротоарите

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!