Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Бесшевни подови / ПОЛИСПАРТИЧЕН ПОДЕН ПАЛТ

  • 20KG
  • 10KG
  • 1260
  • 20KG
  • 10KG
  • 1260

Полиаспартичен под Еластичен среден слој - ASP1260Двокомпонентна обвивка излечена со аспарагинска естерска смола и алифатична изоцијанатна смола.

Број на модел: ASP 1260

Component: aspartic resin and aliphatic isocyanate resin

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Употреба на дизајн: Материјал со среден слој за паркинг и тежок индустриски под, служи за израмнување на основата и обезбедување на целиот систем на облога со добра отпорност на пукање, удар и силен притисок

Изглед: Главно средство: обоена вискозна течност

Средство за лекување: Безбојна проѕирна течност

Сооднос на употреба: облога на стругање: Дел А: Дел Б=100: сооднос на масата 50

Време на складирање: Боја: 1 година     Средство за лекување: 1 година

Температура на складирање: 5℃-35℃

Спецификација на пакувањето: Боја: 20 KG     Средство за лекување: 10 KG

Главни карактеристики

Solvent-free, non-toxic, and eco-friendly, ensuring the safety of both users and the ecosystem.

Exceptional compressive strength and impact resistance.

Outstanding flexibility and crack resistance.


СЛОЕВИ НА АПЛИКАЦИЈА

ASP1375P Јасно отпорно на абење Полиаспартична (0.1мм): Горен слој за заштита од абење и УВ зраци.

ASP100 Polyaspartic middle coat (0.15-0.2mm): This middle layer bonds with the flakes and supports the top layer, adding to the floor's durability.

ASP1260 Polyaspartic Sanded Coat (0.6-0.8mm): This layer adds thickness and impact resistance to the floor.

EPR3101 Без растворувачи Епоксиден буквар (0.15-0.2mm): Основен слој кој обезбедува силна адхезија на бетонот.

Бетон: Основниот слој на системот за подови.

1260


СЦЕНАРИ ЗА АПЛИЦИРАЕ

Polyaspartic flooring elastic middle coat-ASP1260's central role as a mid-coat enables it to level surfaces and provide resistance to cracking, impacts, and heavy pressure in the following applications, such as: parking lots, heavy-duty industrial floors, walkways, warehouses, factories and manufacturing plants, etc.

1260


ФИЗИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Главен агент

Средство за лекување

Изглед: Бојаed слатка течност 

Изглед: безбојна проѕирна течност

Viscosity 25℃:2500MPaS

Viscosity 25℃:450MPaS

Specific gravity 25°C: 1.45

Specific gravity 25°C: 1.12

Цврсти материи:100%  

Цврсти материи:100%

Карактеристики на материјалот по стврднувањето

Изглед на боја

нормално

7 days hardness(at room temperature)

Брег Д 60

Adhesion with Epoxy Primer

>3MPa

Сила на компресија

80MPa

Отпорност на удар (1000g,1m)

Помине


Конструктивни параметри:

Use ratio:Scrape coating: A: B = 1:1 mass ratio

Време на аплицирање:

Температура ()

10

20

30

Рок во тенџере (мин.)

30

20

15


Услови за градба:

Температура на околината: 0℃-35 ℃, влажност на околината: ≤90%

Температура на подлогата: мора да биде поголема од температурата на точката на росење на воздухот 3 ℃ или повеќе.

Cleaning agent: epoxy thinner

Време на сушење и интервал на бојадисување:

Температура ()

25

Отворено за пешачки сообраќај (часови)

13

Отворено за сообраќај на возила (денови)

3

Сува за повторно премачкување (часови)

12


Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

Полиаспартичен под Еластичен среден слој - ASP1260

Полиаспартичен под Еластичен среден слој - ASP1260

Број на модел:ASP 1260

Компонента:aspartic resin and aliphatic isocyanate resin

Употреба на дизајн:Материјал со среден слој за паркиралиште и индустриски под за тешка работа, служи за израмнување на основата и за целиот систем на обложување добра отпорност на пукање, удар и силен притисок

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!