Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Бесшевни подови / ПОЛИСПАРТИЧЕН ПОДЕН ПАЛТ

  • 20KG
  • 10KG
  • 100
  • 20KG
  • 10KG
  • 100

Горно платно полиаспартичен под од снегулки - ASP100Two-component varnish cured by aspartic resin and aliphatic isocyanate - high solids, non-toxic, eco-friendly with good compressive strength and impact resistance, no yellowing, good wear resistance.

Број на модел: ASP 100

Компонента: аспарагинска смола и алифатичен изоцијанат

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Употреба на дизајн: Прилики со високи барања за украсување, како што се комерцијални имитирачки ПВЦ подови и обоени подови од песок

Изглед: Главно средство: Безбојна проѕирна течност

Средство за лекување: Течност за сите бои

Коефициенти на употреба: ролна облога: Дел А: Дел Б=1: масен сооднос

Време на складирање: Боја:12 месециСредство за лекување: 12 месеци

Температура на складирање: 5℃-35℃

Спецификација на пакувањето: Боја: 20KG      Средство за лекување: 10KG

Главни карактеристики

Еко-пријателски со висока содржина на цврсти материи и ниски VOCs, нетоксични.

Издржливост Одлична цврстина на притисок и отпорност на удар, издржувајќи тешки товари без оштетување.

Без пожолтување Одржете ја својата боја над 20 години под изложување на сонце.


СЛОЕВИ НА АПЛИКАЦИЈА

ASP1375P Јасно отпорно на абење Полиаспартична (0.1мм): Горен слој за заштита од абење и УВ зраци.

ASP100 Полиаспартичен среден слој (0.15-0.2 mm): Овој среден слој се врзува со снегулките и го поддржува горниот слој, додавајќи ја издржливоста на подот.

Сушка или кварц

ASP100 Полиаспартичен среден слој 0.15-0.2 m: Овој слој може цврсто да ги врзе снегулките или кварцот.

EPR3101 Без растворувачи Епоксиден буквар (0.15-0.2mm): Основен слој кој обезбедува силна адхезија на бетонот.

Бетон: Основниот слој на системот за подови.

100СЦЕНАРИ ЗА АПЛИЦИРАЕ

ASP100 is particularly well-suited for flake flooring systems and ultra-wear-resistant surfaces, ideal for areas requiring both aesthetic qualities and high durability: Parking lots, Retail stores, Warehouses, Industrial factories, Garages, High-end showrooms, Galleries, Schools, Hospitals, Food service areas.

100


ФИЗИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Главен агент

Средство за лекување

Изглед: безбојна проѕирна течност 

Изглед: Течни сите бои

Вискозитет 25℃: 400 MPaS

Вискозитет 25℃: 100 MPaS

Специфична тежина 25°C: 1.02

Специфична тежина 25°C: 1.01

Цврсти материи: 99%  

Цврсти материи: 64%

Карактеристики на материјалот по стврднувањето

Изглед на боја

нормално

7 дена цврстина

Брег Д 68

Абразија (CS17 тркало 750 g, 500 вртежи во минута)

25mg

Издолжување при пауза (%)

15

Цврстина на истегнување (MPa)

23

Адхезија на бетон (MPa)

2.2

Отпорност на удар (1000g,1m)

Помине


Конструктивни параметри:

Употребен сооднос: ролна облога: A: B = масен сооднос 1:1

Време на аплицирање:

Температура ()

10

20

30

Рок во тенџере (мин.)

40

30

20


Услови за градба:

Ambient temperature: 0℃-35 ℃,     Ambient humidity: ≤85%

Температура на подлогата: мора да биде поголема од температурата на точката на росење на воздухот 3 ℃ или повеќе.

Средство за чистење: полиаспартична полиуреа стандарден разредувач

Време на сушење и интервал на бојадисување:

Температура ()

25

Отворено за пешачки сообраќај (часови)

3

Отворено за сообраќај на возила (денови)

7

Сува за повторно премачкување (часови)

3


Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Safety Data Sheet Part Aпревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

Горно платно полиаспартичен под од снегулки - ASP100

Горно платно полиаспартичен под од снегулки - ASP100

Број на модел:ASP 100

Компонента:аспарагинска смола и алифатичен изоцијанат

Употреба на дизајн:Прилики со високи барања за украсување како што се комерцијални имитирачки ПВЦ подови и обоен песок под.

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!