Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Бесшевни подови / ПОЛИСПАРТИЧЕН ПОДЕН ПАЛТ

  • Дел
  • Дел
  • 1475
  • Дел
  • Дел
  • 1475

Проѕирен полиаспартичен покривен под отпорен на абење - ASP14753-компонентен премаз со полиаспарагинска смола и изоцијанат стврднат со органски честички

Број на модел:ASP1475-P60

Компонента: полиаспартална смола и изоцијанат

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, ISO9001

Употреба на дизајн: Лак за завршна обработка на подот со висока отпорност на абење, добар ефект против лизгање на површината, висок сјај, добра отпорност на дамки

Изглед: Главно средство: Безбојна проѕирна течност

Средство за лекување: Безбојна проѕирна течност

Користете сооднос: прво изгребете, а потоа тркалајте: A: B: D = 100: 20: 7 масен сооднос

Време на складирање: Боја: 1 година     Средство за лекување: 9 месеци

Температура на складирање: 5℃-35℃

Спецификација на пакувањето: Дел А: 3.9 кг/ Дел Б: 0.8 кг/ Дел Д: 0.3 кг

Главни карактеристики

High solid content, low toxicity and environmental protection

Одлична отпорност на временски услови, полумат

High surface hardness, excellent scratch and wear resistance


СЛОЕВИ НА АПЛИКАЦИЈА

ASP1475 Отпорен на абење Полиаспартична (0.1 мм): Слој за завршен слој кој обезбедува висока отпорност на абење и кинење за издржлива завршница.

ASP100 Полиаспартичен среден слој (0.15-0.2 мм): Среден слој дизајниран да нуди дополнителна заштита и цврстина на поврзување помеѓу завршниот слој и основниот слој.

ASP2530 Полиаспартичен брусен слој (0.6-0.8 мм): текстуриран слој наполнет со честички од песок за подобрување на држењето и издржливоста против абразија.

EPR3101 Без растворувачи Епоксиден буквар (0.15-0.2mm): Основен слој кој обезбедува силна адхезија на бетонската подлога.

Бетон: цврстиот основен материјал кој обезбедува структурна поддршка за системот за обложување.


1475


СЦЕНАРИ ЗА АПЛИЦИРАЕ

Polyaspartic Wear Resist Flooring Topcoat ASP1475 is a versatile, high-quality topcoat suitable for applications requiring durability, aesthetic appeal, such as Industrial flooring, Parking garages, Commercial retail spaces, Warehouse floors,Showroom floors, Airport hangars, Sports venues, etc.


1475


ФИЗИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Главен агент

Средство за лекување

Изглед: безбојна проѕирна течност

Изглед: Течни сите бои

Вискозитет 25℃:1200 MPaS

Вискозитет 25℃:12MPaS

Специфична тежина 25°C: 1.15

Специфична тежина 25°C: 1.15

Цврсти материи:99%  

Цврсти материи:99%

Карактеристики на материјалот по стврднувањето

Film appearance

Полуматна лесно нелизгачка површина

7 дена цврстина

3H

Абразија (CS17 тркало 750 g, 500 вртежи во минута)

10mg

Отпорност на удар (1000g,1m)

Помине


Конструктивни параметри

Blend ratio:    Scrape first, then roll: A: B: D = 100: 20: 7 mass ratio

Време на аплицирање:

Температура ()

25

30

Mix-use period (mins)

20

15


Construction dosage: The amount is strictly controlled at 0.05~0.1kg/m2 to avoid accumulation, otherwise serious foaming.

Услови за градба

Температура на околината: 0℃-35℃, Влажност на околината: ≤85%

Температура на подлогата: мора да биде поголема од температурата на точката на росење на воздухот 3 ℃ или повеќе.

Средство за чистење: полиуреа стандарден разредувач

Note: This material has very high requirements for construction, and it must be operated after professional training by our company before use.


Време на сушење и интервал на бојадисување:

Температура ()

25

Отворено за пешачки сообраќај (часови)

8

Отворено за сообраќај на возила (денови)

2

Сува на допир (часови)

2


Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

Проѕирен полиаспартичен покривен под отпорен на абење - ASP1475

Проѕирен полиаспартичен покривен под отпорен на абење - ASP1475

Број на модел:ASP1475-P60

Компонента:полиаспартална смола и изоцијанат

Употреба на дизајн:Лак за завршна обработка на подот со висока отпорност на абење, добар ефект против лизгање на површината, висок сјај, добра отпорност на дамки.

Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!