Оваа страница користи и поставува „колачиња“ на вашиот компјутер за да помогне да се подобри оваа веб-локација. Можете да дознаете повеќе за овие колачиња и општи информации за тоа како да ги промените вашите поставки за колачиња со кликнување овде. Продолжувајќи да ја користите оваа страница без да ги менувате вашите поставки, се согласувате со нашата употреба на колачиња.

Дома / Производи / Инјекциска смеса за плочки / ИНФИЦИОНИЦА ЗА ЕПОКСИДНИ ПЛОЧКИ

  • ЕКО-ЕПОКСИСНА ИНФЕКЦИЈА ЗА ПЛОЧКИ P-21
  • ЕКО-ЕПОКСИСНА ИНФЕКЦИЈА ЗА ПЛОЧКИ P-21
  • ЕКО-ЕПОКСИСНА ИНФЕКЦИЈА ЗА ПЛОЧКИ P-21
  • ЕКО-ЕПОКСИСНА ИНФЕКЦИЈА ЗА ПЛОЧКИ P-21

ЕКО-ЕПОКСИСНА ИНФЕКЦИЈА ЗА ПЛОЧКИ P-21Инјекциска смеса за епоксидна плочка во боја со два цилиндри за полнење на споеви на плочки, изработена од епоксидна смола, средство за стврднување и висококвалитетен пигмент со напредна епоксидна формулација. Подобро е од традиционалната епоксидна цементна инјекциска смеса и цементна инјекциска смеса по начинот и ефектот на нанесување, мазна е како керамика по стврднувањето, добра цврстина, отпорна на абење, отпорна на дамки, против мувла, лесна за чистење и лесна за инјекциска смеса со пиштол за затнување. .

Број на модел: EPOXPRO P-21

Компонента: епоксидна смола и зацврстувач

Сертификат: Франција A+, CE, Rohs, UKCA

Волумен: 400 ml

Рок на употреба: 18 месеци

Боја: Редовни 18 бои

Примена:Пополнување и разубавување на споеви на плочки

Конструкција: Затворен со пиштол за затварање

Главни карактеристики

It has high bonding strength, excellent physical properties such as non-sagging, tear/scratch/wear resistance. After curing, it is super anti-mildew, anti-bacterial, stain resistant, waterproof, moisture-proof, colorful, durable, smooth as porcelain, hard as diamond, bright as crystal, easy to clean, etc. The construction is very simple and convenient.


Физички параметри

Тест точка

Resin A

 Hardener B

Изглед

Semi-fluid liquid

Thixotropic paste

Blend ratio (by volume)

A:B=1:1

Odor grade

3

Хроматска аберацијаE

1.5

Работно време(25*min)

35±5min

Original Curing

35* 6 ч±1

Цврстина(Шор Д)≥

60

Colloidal fluidity after blending

Thixotropic fluid

Bonding Strength/MPa

5.0

Wear Resistance (750 g.500 r)/g

0.030

Sagging after blending

No sagging

Tensile Shear Strength/MPa

Standard condition

5.0

High/low temperature switch.

3.0

Water absorbent 2524 часа(%)

<0.2

Waterproof / 24h

Нема промена

Chemical Resistance / 2h

Нема промена

Stain Resistance (Vinegar, soy, oil)/ 1h

Нема промена

Testing condition: 21-25,relative humidity 45-55%. Constructed by caulking gun.


Метод на градба

1 Clean the dirt on the ceramic surface, and remove the dust and glue residue from joints, as well as any items such as plastic spacers.

2 Stick masking tape on both sides of the joints before use, or apply oily wax on both sides of the tile gap.

3 Unscrew the tube cap, install the nozzle, and cut the nozzle into the required size according to the size of the joint, preferably 1mm larger than the joint. And install the cartridge tube inside the gun.

4 Discard the first 20-30cm of the grout to ensure the material is well mixed.

5 Use a caulking gun to evenly into the tile joints, first horizontally and then vertically.

6 Use a pressing plate to finish the grout according to the required size.

7 Following the curing time guide lines 

0-12℃, 8-12 hours

12-24℃, 6-8 hours

24-36℃above, 4-6 hours.

8 Carefully remove the waste with your hands or use the scraper provided inside Perflex tool kit.


Претпазливост

1 Waste removal time is from 4-24 hours along with the temperature from 45℃ to 5℃. For example, 4 hours at 35℃, 6 hours at 25℃, 12 hours at 15℃, & 24 hours at 5℃. Lower temperatures require more curing time. 

2 The storage of sealant should not be less than 5℃. 

3 Construction temperature is suitable in the range of 15-30℃. Too low temperature will affect the curing time and strength. 

4 Impurities, dust, grease, clear water and other substances shall not be allowed during construction. 

5 Do not touch or trample until the sealant is completely cured.
Избор на боја

СОКРИЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ИЗБОР НА БОИ

Алатки за избор на Perflex

Алатки за избор на Perflex
Користете го со нашиот производ…
И олеснете го вашиот проект

Поволен ефект според производот

Преземи информации за производот

Технички лист напревземи

Безбедносен листпревземи

Повеќе релативни производи

Оставете го вашето барање

Име

Е-мејл адреса

Број за контакт

Опис

тел+ 86 183 9099 2093

е-маил[заштитена по е-пошта]

whatsapp

#

да не контактирате

ЕКО-ЕПОКСИСНА ИНФЕКЦИЈА ЗА ПЛОЧКИ P-21

ЕКО-ЕПОКСИСНА ИНФЕКЦИЈА ЗА ПЛОЧКИ P-21

Број на модел:EPOXPRO P-21

Компонента:Епоксидна смола и зацврстувач

Апликација:Полнење и разубавување на споеви на плочки

Градба:Затворен со пиштол за затварање


Остави порака
Ќе ви се јавиме наскоро!